IV Memoriał im. Jigoro Kano w Judo - Słupsk, Miejski Portal Edukacyjny

IV Memoriał im. Jigoro Kano w Judo

2 listopada 2012, 10:22

W dniach 27 i 28 października br. w Ośrodku Sportu i Rekreacji w Opalenicy koło Poznania odbył się IV Memoriał im. Jigoro Kano w Judo, organizowany przez poznańską Akademię Judo. Była to corocznie odbywająca się dwudniowa impreza poświęcona twórcy tej Japońskiej Sztuki Walki, w której udział wzięli dzieci, młodzicy i juniorzy młodsi.

W zawodach wystartowało 664 zawodników z 48 klubów z Polski i 2 z Czech i Rosji.

Swój udział w sposób znaczący zaznaczyli również zawodnicy STS Gryf-3 Słupsk, zdobywając w sumie 13 medali, w tym 8 złotych! W klasyfikacji drużynowej słupski klub zajął bardzo wysokie 5 miejsce.

W pierwszym dniu zawodów walczyli zawodnicy w kategorii "Dzieci" U-9, U-11 i U-13. Klub reprezentowało 4 zawodników, i wszyscy wrócili z medalami. Na najwyższym stopniu podium stanął Jakub Nawrot (46 kg), srebrny medal wywalczył Bartek Szaniawski (55 kg) a medale brązowe zdobyli Michał Nawrot (38 kg) oraz Filip Plombon (42 kg).

Z kolei w niedzielne przedpołudnie zawody rozegrali "Młodzicy" (U-15). STS Gryf-3 reprezentowało 5 judoków, z których troje tj. Ania Nazaruk (63 kg), Łukasz Gołojuch (46 kg) oraz Jakub Siedlikowski (55 kg) wygrali wszystkie swoje walki i zdobyli złote medale. Pozostała dwójka zawodników, Sandra Bill (57 kg) oraz Gabryś Koszewski (66 kg) tym razem musieli uznać wyższość swoich przeciwników i zajęli kolejno 5 i 7 miejsce.

Tuż po dekoracji "Młodzików" swoje walki rozpoczęli najstarsi zawodnicy czyli "Junior Młodszy" (U-17). W tej kategorii Gryfici zdobyli "wszystko co było do zdobycia"!. Wywalczyli 4 medale złote i 2 srebrne. Walki finałowe w dwóch kategoriach wagowych tj. 55 kg i 66 kg zdominowali koledzy klubowi czyli Jakub Siedlikowski i Jakub Konecki a także Robert Błoński i Przemek Błoński. Na najwyższych stopniach podium stanęli Tomasz Błoński (50 kg), Patryk Kastner (60 kg), Robert Błoński (66 kg) oraz po raz drugi tego dnia w tych zawodach - Jakub Siedlikowski (55 kg). "Srebro" przypadło Jakubowi Koneckiemu (55 kg) oraz Przemkowi Błońskiemu (66 kg).

Na wyróżnienie zasługuje postawa wszystkich naszych zawodników, którzy w swoje walki włożyli nie tylko dużo serca ale i umiejętności... Szczególne słowa uznania należą się Kubie Siedlikowskiemu, który zdecydował się walczyć w dwóch kategoriach wiekowych U-15 i U-17. Nie miał sobie równych wśród rówieśników ale i doskonale poradził sobie ze starszymi kolegami, pokonując wszystkich pięciu przeciwników... Aby zdobyć dwa złote medale Kuba musiał stoczyć dziewięć zwycięskich walk, z których aż 7 zakończył przed czasem.

Nasi Judocy spisali się naprawdę rewelacyjnie... Wielkie brawa!

Większość startujących w tych zawodach judoków to uczniowie słupskich szkół:

- SP 5 - Michał Nawrot, Jakub Nawrot, Filip Plombon i Bartosz Szaniawski;

- Gimnazjum nr 2 - Przemek Błoński;

- Gimnazjum nr 4 - Sandra Bill, Ania Nazaruk, Łukasz Gołojuch, Jakub Siedlikowski, Gabriel Koszewski oraz Tomasz Błoński;

- Gimnazjum nr 5 - Jakub Konecki;

- Gimnazjum w Redzikowie - Patryk Kastner.

- ZSEiO - Robert Błoński.

Trenerami słupskich judoków są Irena Waszkinel i Lidiusz Kazior. Podczas niedzielnych zawodów judoków prowadził trener Dariusz Świercz.

IV Memoriał im. Jigoro Kano w Judo (galeria: 2)IV Memoriał im. Jigoro Kano w Judo (galeria: 3)IV Memoriał im. Jigoro Kano w Judo (galeria: 4)