IV miejsce SMS Słupsk w mistrzostwach Polski w futsalu do lat 16 !!! - Słupsk, Miejski Portal Edukacyjny

IV miejsce SMS Słupsk w mistrzostwach Polski w futsalu do lat 16 !!!

12 lutego 2015, 14:40

Drużyna SMS Słupsk znalazła się w czwórce najlepszych drużyn w kraju w futsalu w mistrzostwach Polski do lat 16. Zawody odbyły się w Toruniu w dniach 06.02 – 08.02. 2015 r. W fazie grupowej zawodnicy ze Słupska najpierw pokonali UKS Sobek Kraków 4:2. Bramki dla słupszczan zdobyli: Adrian Sirocki, Łukasz Wójcik, Dawid Kukliński i Adrian Mordal. W drugim meczu zawodnicy znad Słupi ograli gospodarza turnieju – TAF Toruń 2:0. Skutecznością popisał się Dawid Kukliński, który zdobył dwa gole. Natomiast w trzecim meczu podopieczni trenera Piotra Górniewicza zremisowali z BSF Bochnią 1:1. Gola zdobył Adrian Sirocki.

W ćwierćfinale przeciwnikiem SMS Słupsk był GAF Gliwice. Po pasjonującym pojedynku, charakteryzującym się konsekwentną grą, słupszczanie wygrali z drużyną z Gliwic 3:1. Bramki zdobyli: Wójcik, Majcher, Kukliński. Należy odnotować, że SMS Słupsk nie wykorzystał rzutu karnego przy stanie 1:1. Piłka przeszła obok słupka.

W półfinale słupszczanie zmierzyli się z Rekordem Bielsko-Białą. Decydowały się losy awansu do finału. SMS Słupsk był równorzędnym rywalem dla drużyny z Bielsko-Białej. Do przerwy na tablicy widniał wynik 0:0. Niestety druga połowa nie ułożyła się po myśli słupszczan. Pomimo dwóch dogodnych sytuacji do zdobycia gola ulegliśmy rywalowi 0:2.

W meczu o brązowy medal drużyna ze Słupska zmierzyła się ponownie z UKS Sobkiem Kraków. Spotkanie zakończyło się porażką podopiecznych trenera Górniewicza 1:4. Bramkę dla SMS zdobył Dawid Kukliński.

Ostatecznie zajęliśmy IV miejsce w całym turnieju.

Skład SMS Słupsk: Kacper Jędruch, Patrycjusz Natoniecki, Maciej Mazowiecki, Szymon Zając, Dawid Kukliński, Łukasz Wójcik, Adrian Sirocki, Przemysław Mulawa, Adrian Mordal.