Turniej judo-Jezierzyce - Słupsk, Miejski Portal Edukacyjny

Turniej judo-Jezierzyce

25 maja 2015, 9:31

W dniu 17.05.15 w Jezierzycach obył się XVII Majowy Turniej Judo w kategorii młodzików i dzieci. Oczywiście nie zabrakło w tym turnieju młodych judoków z TS Judo Gryf Słupsk ,którzy nie zawiedli swoich trenerów i wywalczyli osiem medali.

W zawodach wzięło udział 200 zawodników 17 klubów całego Pomorza.

Wśród słupszczan najlepiej zaprezentował się Dymitr Janczylik ( 46 kg),który stoczył 4 walki .Wszystkie wygrał przed czasem. W walce finałowej zmierzył się ze swoim kolegą klubowym Jakubem Orlikowskim. Ten bratobójczy pojedynek na swoją korzyść rozstrzygnął Janczylik.

Bardzo dobrze w kategorii dzieci walczyła Katarzyna Hadziewicz (52 kg).Mimo,że była najmłodszą uczestniczką w tej wadze ,walcząc bez respektu i z wielką determinacją wywalczyła złoty medal.

Na podkreślenie zasługuje również występ Marysi Orlikowskiej (27 kg),która musiała rywalizować z chłopcami. Marysia pokazała wielką wolę walki i ostatecznie została sklasyfikowana na piątej pozycji.