SP 10 Mistrzem Województwa w Mini Koszykówce Chłopców. - Słupsk, Miejski Portal Edukacyjny

SP 10 Mistrzem Województwa w Mini Koszykówce Chłopców.

11 maja 2017, 7:59

9 maja 2017r. w Sopocie odbył się Finał Wojewódzki Igrzysk Młodzieży Szkolnej w Mini Piłce Koszykowej - Energa Basket Cup.

W zawodach tych rewelacyjnie zaprezentował się zespół Szkoły Podstawowej nr 10 w Słupsku. Koszykarze z "10" w pierwszym meczu gładko pokonali faworytów tych zawodów - Szkołę Podstawową nr 7 z Sopotu: 36:18. Następnie wygrali z zawodnikami ze Szkoły Podstawowej nr 2 z Kwidzyna: 34:14. W wielkim finale, emocjonującym meczu, uczniowie ze Słupska pokonali SP 8 Wejherowo i mogli się cieszyć z zajęcia I miejsca w Finale Wojewódzkim. Nagrodę indywidualną MVP turnieju dostał Alan Duda.

6. SP w Kolbudach

Zawodnicy Słupskiej "10" na co dzień uczęszczają do koszykarskich klas sportowych i dzięki współpracy z młodzieżowym klubem STK Czarni biorą udział w rozgrywkach Pomorskiego Okręgowego Związku Koszykówki. W nagrodę młodzi koszykarze wezmą udział w Finale Ogólnopolskim Energi Basket Cup, który odbędzie się w Gdyni w dniach 2-4.06.2017r.