Uczeń Zespołu Szkół Mechanicznych i Logistycznych w Słupsku Bartosz Szaniawski wywalczył tytuł V-ce Mistrza Polski juniorów młodszych w judo. - Słupsk, Miejski Portal Edukacyjny

11 maja 2017, 8:04

Mistrzostwa odbyły się w dniach 4-6.05 w Gorzowie Wielkopolskim.

Bartek ,który wystartował w kategorii do 81 kg . Walki eliminacyjne Szaniawski rozgrywał rewelacyjnie. Pokonał przed czasem zawodników z Józefowa, Warszawy oraz Poznania. W finale zmierzył się z Stanisławem Dolazińskim ( Warszawa). Walka toczyła się pod dyktando słupszczanina. Niestety w końcówce starcia warszawianin wykonał akcję techniczną ocenioną na waza-ari. Szaniawski mimo ambitnej postawy nie zdołał odrobić straty i doznał porażki.

Srebrny medal Bartosza Szaniawskiego ,który w zeszłym roku był Mistrzem Polski to potwierdzenie, że słupszczanin należy on do najlepszych zawodników kategorii 81 kg w Polsce .

Uczeń naszej szkoły otrzymał powołanie z Polskiego Związku Judo na Puchar Europy do Bielska -Białej( 20-21.05.17).