Aktualności

22 czerwca 2017, 13:19Projekt "Listy do Japonii” w Szkole Podstawowej z Oddziałami Integracyjnymi Nr 10 im. Polonii w Słupsku

Projekt "Listy do Japonii” w Szkole Podstawowej z Oddziałami Integracyjnymi Nr 10 im. Polonii w Słupsku

Szkoła Podstawowa z Oddziałami Integracyjnymi Nr 10 im. Polonii w Słupsku miała zaszczyt przez cały rok szkolny 2016/2017 współpracować z jedną z prestiżowych szkół średnich w Japonii - Ibaraki Prefectural Tsuchiura First High School.

Celem całego projektu było doskonalenie umiejętności językowych uczniów poprzez nawiązanie współpracy w języku angielskim z uczniami tamtejszej społeczności. W projekcie wzięło udział 72 uczniów klas III i IV. Efektem pracy były listy wysyłane do Tsuchiura First High School w ciągu całego roku szkolnego.

Uczniowie wykazali się ogromną aktywnością i kreatywnością w postawionym przed nimi zadaniem. Prócz nauki języka angielskiego w sposób zupełnie odmienny niż dotychczas, wykorzystywali zasoby internetowe w celu znajdywania interesujących ich informacji, które chcieliby umieścić w swoich listach oraz przygotowywali różne prace od plastycznych po robótki ręczne. Rola nauczyciela w klasie, zazwyczaj jako wykładowcy, zmieniła się w rolę koordynatora.

Otrzymane listy zwrotne były początkowo dużym zaskoczeniem dla uczniów, ze względu na rodzaj papieru, format i pismo, jakim posługują się uczniowie w Japonii. Niektóre listy były złożone jako origami. Dodatkowo, wiele radości dzieciom sprawiły drobne upominki ręcznej roboty zawarte w listach.

Praca nad projektem wpłynęła pozytywnie na pracę uczniów w zespole klasowym, przełamywanie barier językowych i uświadomiła ich, że znajomość języków obcych daje możliwość podejmowania działań na terenie całego świata.

Koordynatorem i pomysłodawcą całego projektu "Listy do Japonii” była nauczycielka języka angielskiego p.Marta Kaczmarek.
Projekt "Listy do Japonii” w Szkole Podstawowej z Oddziałami Integracyjnymi Nr 10 im. Polonii w SłupskuProjekt "Listy do Japonii” w Szkole Podstawowej z Oddziałami Integracyjnymi Nr 10 im. Polonii w Słupsku
Copyright © 2011 Urząd Miejski w Słupsku Wydział Informatyczny, tel.: (59) 848 83 13, wi@um.slupsk.pl

Projekt i wykonanie: INVENTOR Multimedia
Nadzór merytoryczny:
Urząd Miejski w Słupsku Wydział Edukacji, Plac Zwycięstwa 3, 76-200 Słupsk
tel.: (59) 848 83 22, fax: (59) 842 47 60, e-mail: we@um.slupsk.pl
pokoje: 200, 201, 202, 203, 204, 205

Projekt finansowany w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego dla Województwa Pomorskiego na lata 2007-2013