Aktualności

23 czerwca 2017, 10:10Warsztaty

Warsztaty
Słupska edukacja przechodzi transformację w zakresie tworzenia innowacyjnego środowiska pracy uczniów. Coraz więcej szkół i przedszkoli wdraża nowoczesne modele edukacyjne wspierane mobilnymi technologiami. Tym razem 22 czerwca br. dyrektorki i nauczycielki przedszkoli wzięły udział w warsztatach dotyczących wykorzystania cyfrowych narzędzi w pracy z dziećmi różnych grup wiekowych.

Wydział Edukacji zaprosił przedstawicieli jednego z warszawskich przedszkoli do przedstawienia innowacyjnych metod pracy, które wyzwalają u dzieci kreatywne, twórcze i bezpieczne zachowania. Jednocześnie pozwalają kształtować i rozwijać nawyki skutecznego działania z wykorzystaniem cyfrowych narzędzi. Praktyczne i niezwykle inspirujące zajęcia stały się okazją do tworzenia autorskich scenariuszy zajęć z przedszkolakami. Jak przygotować interaktywną kartę z okazji Dnia Matki? Jak wzbogacić krótkimi filmami edukacyjnymi album z suszonymi liśćmi zebranymi podczas wycieczki? W jaki sposób tworzyć z dziećmi animowane bajki dydaktyczne? Jak rozpocząć wirtualny spacer po polskich i światowych muzeach? Jak zorganizować w przedszkolu profesjonalne studio telewizyjne? Wykorzystując iPady i zainstalowane na nich aplikacje w prosty sposób można wykonać interaktywne plakaty, życzenia, fotoreportaże łącząc z dotychczasową i tradycyjną formą pracy. Za pomocą specjalnych kodów zamieszczanych przez dzieci na swoich makietach, rysunkach, czy samodzielnie przygotowanych przedmiotach, uruchamiają się cyfrowe materiały edukacyjne przygotowywane przez nich podczas wycieczek, zajęć i codziennych zabaw.

Warsztaty sfinansowała firma Cortland, która od dwóch lat współpracuje ze słupskimi placówkami edukacyjnymi.

Podejmowane przez Wydział Edukacji działania są elementem Słupskiej Strategii Edukacyjnej w zakresie wsparcia szkół i przedszkoli we wdrażaniu nowych metod pracy oraz przekształceniu placówek w innowacyjne środowisko uczenia się uczniów.
WarsztatyWarsztatyWarsztatyWarsztatyWarsztaty
Copyright © 2011 Urząd Miejski w Słupsku Wydział Informatyczny, tel.: (59) 848 83 13, wi@um.slupsk.pl

Projekt i wykonanie: INVENTOR Multimedia
Nadzór merytoryczny:
Urząd Miejski w Słupsku Wydział Edukacji, Plac Zwycięstwa 3, 76-200 Słupsk
tel.: (59) 848 83 22, fax: (59) 842 47 60, e-mail: we@um.slupsk.pl
pokoje: 200, 201, 202, 203, 204, 205

Projekt finansowany w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego dla Województwa Pomorskiego na lata 2007-2013