Aktualności

4 września 2017, 15:59Idzie nowe w szkolnej bibliotece w Zespole Szkół Ekonomicznych i Technicznych w Słupsku


Opiekunka szkolnej biblioteki z "Ekonomika" - Agata Marzec - postanowiła podzielić się ze wszystkimi molami książkowymi w mieście nowymi inicjatywami promującymi czytelnictwo wśród młodych ludzi. Realizować je będzie cyklicznie, w ramach działań podejmowanych przez szkolne centrum multimedialne. Jeśli chcą Państwo skorzystać z jej pomysłów albo po prostu śledzić ich efekty - zapraszamy do zaglądania na: www.ekonomik.slupsk.pl

Z radością informujemy, że szkolna biblioteka postanowiła zaproponować Wam w tym roku szkolnym trzy cykle tematyczne, które pojawiać się będą regularnie na stronie szkoły, w zakładce: Biblioteka oraz na naszym facebookowym fan page'u! Oto one:

1. Pierwszy z nich jest kontynuacją tego, który z powodzeniem zaczęliśmy we wrześniu ubiegłego roku. Cieszył się on sporym odzewem z Waszej strony. MUST READ, czyli Agata M. poleca! to comiesięczna niebanalna recenzja jednej, wybranej przez panią Agatę Marzec, książki znajdującej się w szkolnym księgozbiorze. Sięgniemy po klasyki, ale także po uwielbianą przez Was literaturę współczesną. Zachęcimy Was do czytania tych pozycji, które niekoniecznie przydadzą się Wam na lekcji języka polskiego, ale za to będą idealną szkołą życia i uczuć! Śledźcie uważnie recenzje i przybiegajcie do nas po książkę!

2. Drugi cykl to "Z belferskiej półki" - o swoich książkach i ulubionych lekturach opowiedzą Wasi kochani nauczyciele! Zdradzą, co czytają, gdy nikt nie patrzy i jaką zawartość prezentują ich prywatne domowe księgozbiory. Pamiętajcie: Pokaż mi, co czytasz, a powiem ci, kim jestesteś"! Uwaga - odkryjecie jasne i mroczne strony swoich belfrów!:)

3. Trzeci cykl to "Co czytają znani i lubiani?" - jego celem będzie przybliżenie Wam lektur oraz tytułów książek czytanych przez osoby znane i powszechnie podziwiane, a czasem po prostu - popularne. Weźmiemy pod lupę piosenkarzy, aktorów i celebrytów. Sprawdzimy, jakie książki ukształtowały ich charaktery.

Copyright © 2011 Urząd Miejski w Słupsku Wydział Informatyczny, tel.: (59) 848 83 13, wi@um.slupsk.pl

Projekt i wykonanie: INVENTOR Multimedia
Nadzór merytoryczny:
Urząd Miejski w Słupsku Wydział Edukacji, Plac Zwycięstwa 3, 76-200 Słupsk
tel.: (59) 848 83 22, fax: (59) 842 47 60, e-mail: we@um.slupsk.pl
pokoje: 200, 201, 202, 203, 204, 205

Projekt finansowany w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego dla Województwa Pomorskiego na lata 2007-2013