Aktualności

9 lutego 2018, 7:38II MIĘDZYSZKOLNY KONKURS LITERACKI DLA UCZNIÓW SZKÓŁ GIMNAZJALNYCH I PONADGIMNAZJALNYCH POD HASŁEM: „BO MOJA WOLNOŚĆ TO...”

II MIĘDZYSZKOLNY KONKURS LITERACKI  DLA UCZNIÓW SZKÓŁ GIMNAZJALNYCH I PONADGIMNAZJALNYCH  POD HASŁEM: „BO MOJA WOLNOŚĆ TO...”

Drodzy Dyrektorzy, Nauczyciele, Uczniowie


Zainspirowani wysokim poziomem I Międzyszkolnego Konkursu Literackiego „A w moim ogrodzie rosną...”, który odbił się szerokim echem w lokalnych mediach, postanowiliśmy pójść za ciosem i zaproponować jego drugą edycję. Tym razem pragniemy skierować uwagę naszych i Waszych podopiecznych na zagadnienie wolności: próbę jej jednostkowego zdefiniowania, określenia i wskazania roli odgrywanej w życiu człowieka. Wybór tego motywu przewodniego konkursu wpisuje się w kampanię pod hasłem „Słupsk w prawach człowieka” prowadzoną w tym roku przez Miasto Słupsk.


Problematyka praw i wolności człowieka jest ciągle aktualna. Powracają do nas pytania: Co to znaczy być wolnym? Czy każdy z nas chce być wolny? Czy każdy z nas potrafi być wolny? Te i podobne pytania z pewnością zadają sobie zarówno dorośli, jak i młodzi ludzie.


Dlatego zapraszamy do literackiej zabawy, której celem jest wyzwolenie twórczego ducha i wyobraźni oraz indywidualne potraktowanie wolności jako jednej z najważniejszej wartości w życiu człowieka. Szczegóły konkursu opisane zostały w Regulaminie.


Bardzo gorąco prosimy nauczycieli o zachęcenie uczniów do aktywnego udziału w tej niewątpliwie szlachetnej rywalizacji na słowa.
Renata Draszanowska

(Dyrektor ZSEiT)

Agata Marzec

(koordynator konkursu)

II MIĘDZYSZKOLNY KONKURS LITERACKI  DLA UCZNIÓW SZKÓŁ GIMNAZJALNYCH I PONADGIMNAZJALNYCH  POD HASŁEM: „BO MOJA WOLNOŚĆ TO...”
Copyright © 2011 Urząd Miejski w Słupsku Wydział Informatyczny, tel.: (59) 848 83 13, wi@um.slupsk.pl

Projekt i wykonanie: INVENTOR Multimedia
Nadzór merytoryczny:
Urząd Miejski w Słupsku Wydział Edukacji, Plac Zwycięstwa 3, 76-200 Słupsk
tel.: (59) 848 83 22, fax: (59) 842 47 60, e-mail: we@um.slupsk.pl
pokoje: 200, 201, 202, 203, 204, 205

Projekt finansowany w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego dla Województwa Pomorskiego na lata 2007-2013