Aktualności

12 września 2017, 12:44Sukces uczniów ze Słupska w ogólnopolskim prozdrowotnym projekcie edukacyjnym

Słupska drużyna „Eko Skwarki”, składająca się z uczniów Technikum Weterynarii przy ZSI w Słupsku, uplasowała się w czołówce Ogólnopolskiego projektu edukacyjnego „Czas na zdrowie”. Do rywalizacji przystąpiło blisko 300 drużyn z całego kraju. Młodzi słupszczanie zajęli wysokie 11 miejsce.

Przedmiotem cyklicznego, trwającego kilka miesięcy Ogólnopolskiego projektu edukacyjnego „Czas na zdrowie” jest promocja zdrowego odżywiania, aktywności fizycznej i wiedzy na temat rolnictwa ekologicznego. Projekt prowadzony jest w formie międzyszkolnej rywalizacji zespołowej. Powstał on w odpowiedzi na coraz większy problem, jakim jest nadwaga i otyłość pojawiające się już wśród dzieci w wieku szkolnym, a nawet wcześniejszym.

Do projektu dołączyli uczniowie Technikum Weterynarii przy Zespole Szkół Informatycznych w Słupsku, którzy założyli 10 – osobową drużynę „Eko Skwarki” – nazwa została wzięta od nazwiska koordynatorki załogi Pani Moniki Skwarek, nauczycielki matematyki w ZSI w Słupsku.

W ramach przedsięwzięcia słupscy uczniowie w nietypowy sposób edukowali swoich rówieśników w zakresie zdrowego odżywiania i zdrowego stylu życia – uczniowie jeżdżąc na wrotkach po Słupsku inicjowali różne akcje i przedsięwzięcia. Jedną z takich akcji była „Eko marchewka, lepsza niż papieros” – w ramach inicjatywy młodzi adepci weterynarii zachęcali młodzież ze Słupska, spędzającą czas na tzw. „palarniach”, do sięgnięcia po zdrową żywność. Uczniowie z Weterynarza rozdawali młodym słupszczanom świeże warzywa i owoce od ekologicznych rolników oraz ulotki informujące o zaletach zdrowego odżywiania.

Drużyna „Eko Skwarki” zorganizowała również cieszący się dużą popularnością Festyn Zdrowia, którego celem było praktyczne promowanie postaw prozdrowotnych oraz żywności ekologicznej, regionalnej i tradycyjnej. Na imprezę zaproszonych zostało mnóstwo ciekawych gości, którzy z pasją, korzystając z doświadczeń własnego życia przekonywali do zrównoważonego sposobu odżywiania i aktywności fizycznej. W wydarzeniu wzięli udział także przedstawiciele gospodarstw ekologicznych, którzy prezentowali swoje produkty i opowiadali o sposobie wytwarzania zgodnym z naturalnymi procesami. Swoje produkty zaprezentowali też sami uczniowie i nauczyciele.

Projekt „Czas na zdrowie” został objęty patronatem honorowym Ministra Edukacji Narodowej, Ministra Rolnictwa i Rozwoju Wsi, Ministra Sportu i Turystyki, a także rzecznika Praw Dziecka.

Copyright © 2011 Urząd Miejski w Słupsku Wydział Informatyczny, tel.: (59) 848 83 13, wi@um.slupsk.pl

Projekt i wykonanie: INVENTOR Multimedia
Nadzór merytoryczny:
Urząd Miejski w Słupsku Wydział Edukacji, Plac Zwycięstwa 3, 76-200 Słupsk
tel.: (59) 848 83 22, fax: (59) 842 47 60, e-mail: we@um.slupsk.pl
pokoje: 200, 201, 202, 203, 204, 205

Projekt finansowany w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego dla Województwa Pomorskiego na lata 2007-2013