Aktualności

4 października 2017, 8:02Spotkanie autorskie klasy 3c z SP-6 z panem Tomaszem Trojanowskim w MBP

Spotkanie autorskie klasy 3c z SP-6 z panem Tomaszem Trojanowskim w MBP

W dniu 4 X dzieci z klasy 3c miały okazję do niezwykłego spotkania z autorem książek dla dzieci i młodzieży - panem Tomaszem Trojanowskim. Nie na co dzień zdarza się taka gratka więc trzecioklasiści już od samego rana wyczekiwali chwili wyjścia do MBP i rozmowy z pisarzem. Na wcześniejszych zajęciach dzieci wysłuchały kilka rozdziałów z książki „Wielki powrót” i wykonały prace plastyczne do jej fragmentów. Po zapoznaniu z ofertą czytelniczą pisarza okazało się, że niektórzy znają książki autora m.in. „Kocie historie” czy „Uciekinierzy”.

Pan Tomasz niewiele opowiadał o bohaterach swoich książek, ale nawiązał do realiów w jakich powstawały jego pierwsze książki, opowiedział jaka jest droga od zrodzenia pomysłu na książkę aż do jej drukowanej postaci. Autor zasypał uczniów pytaniami, skłaniając ich do zastanowienia się nad tym, dlaczego czytamy książki. Pisarz podkreślił, że właśnie czytanie rozwija wyobraźnię, w przeciwieństwie do np. gier komputerowych, które wyobraźni pozbawiają. Ze strony dzieci padały natomiast pytania m.in. o to, ile książek napisał, ile czasu zajmuje napisanie jednej książki i kto będzie teraz jej bohaterem. Na zakończenie chętne osoby mogły zakupić książki pana Trojanowskiego - oczywiście z dedykacją autora.

Spotkanie autorskie klasy 3c z SP-6 z panem Tomaszem Trojanowskim w MBPSpotkanie autorskie klasy 3c z SP-6 z panem Tomaszem Trojanowskim w MBPSpotkanie autorskie klasy 3c z SP-6 z panem Tomaszem Trojanowskim w MBP
Copyright © 2011 Urząd Miejski w Słupsku Wydział Informatyczny, tel.: (59) 848 83 13, wi@um.slupsk.pl

Projekt i wykonanie: INVENTOR Multimedia
Nadzór merytoryczny:
Urząd Miejski w Słupsku Wydział Edukacji, Plac Zwycięstwa 3, 76-200 Słupsk
tel.: (59) 848 83 22, fax: (59) 842 47 60, e-mail: we@um.slupsk.pl
pokoje: 200, 201, 202, 203, 204, 205

Projekt finansowany w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego dla Województwa Pomorskiego na lata 2007-2013