Aktualności

6 października 2017, 7:59Szkoła Podstawowa z Oddziałami Integracyjnymi nr 5 im. Grytitów już od wielu lat podejmuje w środowisku szkolnym i lokalnym ciekawe inicjatywy promujące zdrowie.

Szkoła Podstawowa z Oddziałami Integracyjnymi nr 5 im. Grytitów już od wielu lat podejmuje w środowisku szkolnym i lokalnym ciekawe inicjatywy promujące zdrowie.

Dnia 06 października uczniowie placówki realizowali w grupach międzyoddziałowych różnorodne działania warsztatowo-projektowe i eksperymenty, których celem było zachęcenie wszystkich członków SP5 do prowadzenia zdrowego stylu życia i zwiększenia ich świadomości na temat wpływu różnych czynników na stan ludzkiego organizmu. Uczniowie tworzyli zdrowe potrawy, liczyli ich kaloryczność, redagowali w języku polskim i angielskim przepisy kulinarne na wykonane przez nich przekąski, układali jadłospisy dla różnych grup wiekowych i zawodowych, badali skład chemiczny produktów żywnościowych. Efektem ich pracy są także kilkuminutowe przedstawienia pod hasłem „Zdrowo żyć, zdrowym być” oraz audycje radiowe, w których wykorzystano fragmenty wywiadów dot. zdrowia, a przeprowadzonych przez uczniów z członkami ich rodzin i mieszkańcami pobliskiego osiedla. Nie zabrakło też działań promujących aktywność fizyczną – rozgrywek sportowych i tańca.

Z kolei popołudniu w szkole zorganizowano prozdrowotny festyn rodzinny pod hasłem FIT DAY. Poza świetną zabawą oraz możliwością skosztowania owocowych i warzywnych smakołyków można było obliczyć swoje BMI, zbadać poziom tkanki tłuszczowej czy skonsultować się z dietetykiem i trenerem personalnym p.Zdzisławem Kasperowiczem.

Szkoła Podstawowa z Oddziałami Integracyjnymi nr 5 im. Grytitów już od wielu lat podejmuje w środowisku szkolnym i lokalnym ciekawe inicjatywy promujące zdrowie.Szkoła Podstawowa z Oddziałami Integracyjnymi nr 5 im. Grytitów już od wielu lat podejmuje w środowisku szkolnym i lokalnym ciekawe inicjatywy promujące zdrowie.Szkoła Podstawowa z Oddziałami Integracyjnymi nr 5 im. Grytitów już od wielu lat podejmuje w środowisku szkolnym i lokalnym ciekawe inicjatywy promujące zdrowie.
Copyright © 2011 Urząd Miejski w Słupsku Wydział Informatyczny, tel.: (59) 848 83 13, wi@um.slupsk.pl

Projekt i wykonanie: INVENTOR Multimedia
Nadzór merytoryczny:
Urząd Miejski w Słupsku Wydział Edukacji, Plac Zwycięstwa 3, 76-200 Słupsk
tel.: (59) 848 83 22, fax: (59) 842 47 60, e-mail: we@um.slupsk.pl
pokoje: 200, 201, 202, 203, 204, 205

Projekt finansowany w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego dla Województwa Pomorskiego na lata 2007-2013