Aktualności

11 października 2017, 9:33DRUŻYNA SUN TEAM Z ZESPOŁU SZKÓŁ BUDOWLANYCH I KSZTAŁCENIA USTAWICZNEGO ODEBRAŁA NAGRODĘ W MINISTERSTWIE ŚRODOWISKA

DRUŻYNA SUN TEAM Z ZESPOŁU SZKÓŁ BUDOWLANYCH I KSZTAŁCENIA USTAWICZNEGO ODEBRAŁA NAGRODĘ W MINISTERSTWIE ŚRODOWISKA
Prawie 200 uczniów z całej Polski wzięło udział w gali wręczenia nagród w projekcie - konkursie Fundacji Banku Ochrony Środowiska „Postaw na słońce”. Konkurs trwał przez cały rok szkolny 2016/2017.

W klasyfikacji końcowej drużyna Sun Team z Zespołu Szkół Budowlanych i Kształcenia Ustawicznego w składzie : Eliza Kępa, Anna Skierka, Urszula Sosnowska, Weronika Luhm, Natasza Górnicka, Wiktoria Wojewoda, Kamil Lisek, Bartosz Bińczyk, Artur Kikhia, Arkadiusz Wasielewski, zajęła:

II miejsce w I etapie konkursu,

II miejsce w II etapie konkursu,

II miejsce w GRAND PRIX.

Uroczystość zorganizowano 4.10.2017 r. w Ministerstwie Środowiska. Nagrody laureatom konkursu wręczyli Sławomir Mazurek, podsekretarz stanu w Ministerstwie Środowiska, Mariusz Gierej - prezes zarządu Fundacji Banku Ochrony Środowiska oraz Barbara Lewicka-Kłoszewska, wiceprezes zarządu Fundacji Banku Ochrony Środowiska. Projekt „Postaw na słońce” odbywa się już po raz trzeci i został objęty honorowym patronatem Ministra Środowiska. Jego celem jest upowszechnienie wśród młodzieży wiedzy na temat korzyści środowiskowych i ekonomicznych, jakie daje wykorzystywanie odnawialnych źródeł energii, a w szczególności ogniw fotowoltaicznych. Ważne jest również przedstawienie praktycznych możliwości zastosowania paneli w funkcjonowaniu domów jednorodzinnych, wielorodzinnych oraz budynków urzędowych oraz upowszechnienie tej wiedzy wśród społeczności lokalnych. Projekt realizowany jest w formie międzyszkolnej rywalizacji.

W ramach projektu uczniowie brali udział w konkursach: badawczym i filmowym. Dzięki uczestnictwu w projekcie uczniowie nabyli wiedzę dotyczącą odnawialnych źródeł energii (OZE) oraz samodzielnie przygotowali projekty instalacji. Organizowane były przez nich również konferencje, w których udział wzięło łącznie ponad 3 tysiące osób. Rezultatem prac uczestników konkursu filmowego było stworzenie ponad 50 reportaży, prezentujących funkcjonowanie instalacji OZE. Nadzór merytoryczny nad realizacją projektu sprawowała Pani Marzena Mitłaszewska.

DRUŻYNA SUN TEAM Z ZESPOŁU SZKÓŁ BUDOWLANYCH I KSZTAŁCENIA USTAWICZNEGO ODEBRAŁA NAGRODĘ W MINISTERSTWIE ŚRODOWISKADRUŻYNA SUN TEAM Z ZESPOŁU SZKÓŁ BUDOWLANYCH I KSZTAŁCENIA USTAWICZNEGO ODEBRAŁA NAGRODĘ W MINISTERSTWIE ŚRODOWISKADRUŻYNA SUN TEAM Z ZESPOŁU SZKÓŁ BUDOWLANYCH I KSZTAŁCENIA USTAWICZNEGO ODEBRAŁA NAGRODĘ W MINISTERSTWIE ŚRODOWISKADRUŻYNA SUN TEAM Z ZESPOŁU SZKÓŁ BUDOWLANYCH I KSZTAŁCENIA USTAWICZNEGO ODEBRAŁA NAGRODĘ W MINISTERSTWIE ŚRODOWISKADRUŻYNA SUN TEAM Z ZESPOŁU SZKÓŁ BUDOWLANYCH I KSZTAŁCENIA USTAWICZNEGO ODEBRAŁA NAGRODĘ W MINISTERSTWIE ŚRODOWISKA
Copyright © 2011 Urząd Miejski w Słupsku Wydział Informatyczny, tel.: (59) 848 83 13, wi@um.slupsk.pl

Projekt i wykonanie: INVENTOR Multimedia
Nadzór merytoryczny:
Urząd Miejski w Słupsku Wydział Edukacji, Plac Zwycięstwa 3, 76-200 Słupsk
tel.: (59) 848 83 22, fax: (59) 842 47 60, e-mail: we@um.slupsk.pl
pokoje: 200, 201, 202, 203, 204, 205

Projekt finansowany w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego dla Województwa Pomorskiego na lata 2007-2013