Aktualności

11 października 2017, 13:29Słupszczanki uczestniczkami wyjazdowego seminarium edukacyjnego na dawnych Kresach

Słupszczanki uczestniczkami wyjazdowego seminarium edukacyjnego na dawnych Kresach

Uczennice Policyjnego Liceum Ogólnokształcącego przy Zespole Szkół Informatycznych w Słupsku uczestniczyły w wyjazdowym seminarium edukacyjnym na terenie dawnych Kresów Rzeczypospolitej. Organizatorem wyjazdu był Instytut Pamięci Narodowej i Komenda Główna Policji.

Uczennice Policyjnego Liceum Ogólnokształcącego przy ZSI w Słupsku – Alicja Nowicka, Adriana Tabaka i Julita Rosiak wraz z opiekunem Arkadiuszem Hermanem uczestniczyły w tygodniowym wyjazdowym seminarium edukacyjnym na terenie dawnych Kresów Rzeczypospolitej. Wyjazd był nagrodą za otrzymanie przez licealistki tytułu laureata ogólnopolskiego konkursu "Policjanci w służbie historii".

Słupszczanki wyruszyły w objazd tropem zbrodni katyńskiej i historii policjantów Policji Państwowej II Rzeczpospolitej. Przejechały trasą z Warszawy przez Mińsk do Kijowa i Lwowa. Uczennice miały okazję zobaczyć miejsca, o których tworzyły swoje prace konkursowe, m.in. Centralną Szkołę Policji w Mostach Wielkich, tuż przy granicy polsko-ukraińskiej. Złożyły hołd pomordowanym Polakom na cmentarzach w Bykowni i Kuropatach. Nie był to wyjazd tylko o charakterze martyrologicznym. Młodzież miała okazję spotkać się ze swoimi rówieśnikami na Ukrainie, poznać ich, zawrzeć nowe przyjaźnie i znajomości.

- Wyjazd była wspaniałą inicjatywą organizacyjną Instytutu Pamięci Narodowej i Komendy Głównej Policji. Był swego rodzaju żywą lekcją historii. Uczniowie mogli zobaczyć miejsca, o których tworzyli swoje prace konkursowe. Poza walorami edukacyjnymi laureaci konkursu mieli okazję poznać ukraińskich rówieśników, którzy bardzo serdecznie przywitali polskich gości. Była to wspaniała okazja do integracji, wymiany doświadczeń i poznania wiedzy na temat innych kultur - ich podobieństw i różnic – mówi Arkadiusz Herman, uczestnik wyjazdu, nauczyciel w Policyjnym Liceum Ogólnokształcącym przy ZSI w Słupsku.


Słupszczanki uczestniczkami wyjazdowego seminarium edukacyjnego na dawnych KresachSłupszczanki uczestniczkami wyjazdowego seminarium edukacyjnego na dawnych KresachSłupszczanki uczestniczkami wyjazdowego seminarium edukacyjnego na dawnych KresachSłupszczanki uczestniczkami wyjazdowego seminarium edukacyjnego na dawnych KresachSłupszczanki uczestniczkami wyjazdowego seminarium edukacyjnego na dawnych KresachSłupszczanki uczestniczkami wyjazdowego seminarium edukacyjnego na dawnych KresachSłupszczanki uczestniczkami wyjazdowego seminarium edukacyjnego na dawnych KresachSłupszczanki uczestniczkami wyjazdowego seminarium edukacyjnego na dawnych KresachSłupszczanki uczestniczkami wyjazdowego seminarium edukacyjnego na dawnych KresachSłupszczanki uczestniczkami wyjazdowego seminarium edukacyjnego na dawnych KresachSłupszczanki uczestniczkami wyjazdowego seminarium edukacyjnego na dawnych KresachSłupszczanki uczestniczkami wyjazdowego seminarium edukacyjnego na dawnych KresachSłupszczanki uczestniczkami wyjazdowego seminarium edukacyjnego na dawnych Kresach
Copyright © 2011 Urząd Miejski w Słupsku Wydział Informatyczny, tel.: (59) 848 83 13, wi@um.slupsk.pl

Projekt i wykonanie: INVENTOR Multimedia
Nadzór merytoryczny:
Urząd Miejski w Słupsku Wydział Edukacji, Plac Zwycięstwa 3, 76-200 Słupsk
tel.: (59) 848 83 22, fax: (59) 842 47 60, e-mail: we@um.slupsk.pl
pokoje: 200, 201, 202, 203, 204, 205

Projekt finansowany w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego dla Województwa Pomorskiego na lata 2007-2013