Aktualności

13 listopada 2017, 7:54Amerykańscy żołnierze z wizytą w ZSI

Amerykańscy żołnierze z wizytą w ZSI

Amerykańscy żołnierze – oficerowie i marynarze z U.S. Navy, na co dzień stacjonujący w bazie w Redzikowie, odwiedzili Zespół Szkół Informatycznych w Słupsku. Celem wizyty Amerykanów było spotkanie z tamtejszą młodzieżą.

W auli ZSI w Słupsku odbyła się niecodzienna tzw. „żywa lekcja” języka angielskiego. W zajęciach uczestniczyli amerykańscy żołnierze i uczniowie ze słupskiego „Informatyka”.

Młodzież przez blisko dwie godziny prowadziła ożywione rozmowy w języku angielskim z zaproszonymi gośćmi. Poruszane tematy dotyczyły m.in. edukacji, różnych dziedzin życia społecznego, kultury, obyczajów i języka.

-Amerykanie byli pod ogromnym wrażeniem poziomu umiejętności posługiwania się językiem angielskim przez naszych uczniów. Goście pochwalili naszą młodzież za zadawanie inteligentnych pytań i poruszanie interesujących zagadnień z różnych dziedzin. Te konwersacje były swoistym

testem umiejętności językowych – uczniowie poradzili sobie doskonale. Celem wizyty było też zachęcenie uczniów do dalszej nauki języka angielskiego. Miłym akcentem spotkania było wręczenie prezentu przez Panią Dyrektor Monikę Stępnik – Amerykanie otrzymali obraz wykonany przez naszych uczniów Liceum Plastycznego. Podarunek sprawił ogromną radość naszym przemiłym gościom - mówi Karolina Matkowska, organizatorka spotkania, nauczycielka języka angielskiego w ZSI w Słupsku.


Amerykańscy żołnierze z wizytą w ZSIAmerykańscy żołnierze z wizytą w ZSIAmerykańscy żołnierze z wizytą w ZSIAmerykańscy żołnierze z wizytą w ZSIAmerykańscy żołnierze z wizytą w ZSI
Copyright © 2011 Urząd Miejski w Słupsku Wydział Informatyczny, tel.: (59) 848 83 13, wi@um.slupsk.pl

Projekt i wykonanie: INVENTOR Multimedia
Nadzór merytoryczny:
Urząd Miejski w Słupsku Wydział Edukacji, Plac Zwycięstwa 3, 76-200 Słupsk
tel.: (59) 848 83 22, fax: (59) 842 47 60, e-mail: we@um.slupsk.pl
pokoje: 200, 201, 202, 203, 204, 205

Projekt finansowany w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego dla Województwa Pomorskiego na lata 2007-2013