Aktualności

20 grudnia 2017, 9:12Uczniowie słupskiego medyka na warsztatach naukowych na Uniwersytecie Gdańskim

Uczniowie słupskiego medyka na warsztatach naukowych na Uniwersytecie Gdańskim

Uczniowie Medycznego Liceum Ogólnokształcącego przy Zespole Szkół Informatycznych w Słupsku wzięli udział w zajęciach warsztatowych, które odbyły się na Wydziale Biologii Uniwersytetu Gdańskiego. Szkolenie słupskiej młodzieży odbyło się w ramach projektu edukacyjnego „Poznaj pracę biologa”.

W trakcie gdańskiej wizyty młodzież ze Słupska wzięła czynny udział w cyklu zajęć warsztatowych pt. „Bliskie spotkania z cząsteczką życia – izolacja DNA” – ćwiczenia prowadziła dr Agnieszka Kaczmarczyk, oraz w warsztatach pt. „Czy można powąchać stres, czyli o tym jak pachną emocje” – szkolenie odbyło się pod kierunkiem mgr Martyny Siudak. Uczniowie uczestniczyli też w ożywionej dyskusji panelowej na temat etycznych aspektów medycyny regeneracyjnej pod kierunkiem dr Anny Kot.

Ponadto młodzi słupszczanie mogli zobaczyć wystawę edukacyjną "Życie w lesie bursztynowym" oraz wystawę rodzimych i egzotycznych zwierząt.

- To już kolejna nasza wizyta na Uniwersytecie Gdańskim. W ubiegłym roku szkolnym nasi uczniowie aż trzykrotnie uczestniczyli w zajęciach warsztatowych na UG. Wówczas młodzież doskonaliła umiejętności m.in. w zakresie barwienia bakterii i obserwacji komórek roślinnych, wykrywała produkty fotosyntezy oraz wykonywała analizy krwi. Uczniowie doskonale radzą sobie podczas tych wyjazdów - chłoną wiedzę z entuzjazmem, a przede wszystkim nabywają cenne doświadczenie praktyczne, które w przyszłości na pewno zaprocentuje – mówi Ewa Tomaszewska, nauczycielka biologii w Zespole Szkół Informatycznych w Słupsku.

Program edukacyjny "Poznaj pracę Biologa" jest cyklem warsztatów laboratoryjnych i zajęć terenowych dotyczących szeregu zagadnień z różnych dziedzin biologii oraz metod badawczych aktualnie stosowanych w naukach przyrodniczych. Projekt ten jest realizowany przez Wydział Biologii Uniwersytetu Gdańskiego i skierowany do młodzieży i nauczycieli szkół ponadgimnazjalnych województwa pomorskiego.


Uczniowie słupskiego medyka na warsztatach naukowych na Uniwersytecie GdańskimUczniowie słupskiego medyka na warsztatach naukowych na Uniwersytecie GdańskimUczniowie słupskiego medyka na warsztatach naukowych na Uniwersytecie GdańskimUczniowie słupskiego medyka na warsztatach naukowych na Uniwersytecie GdańskimUczniowie słupskiego medyka na warsztatach naukowych na Uniwersytecie GdańskimUczniowie słupskiego medyka na warsztatach naukowych na Uniwersytecie GdańskimUczniowie słupskiego medyka na warsztatach naukowych na Uniwersytecie Gdańskim
Copyright © 2011 Urząd Miejski w Słupsku Wydział Informatyczny, tel.: (59) 848 83 13, wi@um.slupsk.pl

Projekt i wykonanie: INVENTOR Multimedia
Nadzór merytoryczny:
Urząd Miejski w Słupsku Wydział Edukacji, Plac Zwycięstwa 3, 76-200 Słupsk
tel.: (59) 848 83 22, fax: (59) 842 47 60, e-mail: we@um.slupsk.pl
pokoje: 200, 201, 202, 203, 204, 205

Projekt finansowany w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego dla Województwa Pomorskiego na lata 2007-2013