Aktualności

22 stycznia 2018, 10:14Projekt grantowy "Mały Architekt" w Szkole Podstawowej z Oddziałami Integracyjnymi nr 10 w Słupsku

Projekt grantowy "Mały Architekt" w Szkole Podstawowej z Oddziałami Integracyjnymi nr 10 w Słupsku

W grudniu podsumowaliśmy udział naszej szkoły w IV edycji programu grantowego "mPotęga" pt. "Mały Architekt", w którym brali udział uczniowie klas IV-VII. Jego głównym zamierzeniem było zapoznanie uczestników z pojęciem figur przestrzennych i ich powszechnemu zastosowaniu w różnych dziedzinach naszego życia.

Uczniowie mieli okazję uczestniczyć w warsztatach matematycznych o różnej tematyce m.in. dotyczących pojęcia pól powierzchni i objętości figur przestrzennych, siatek i modeli brył, a także poświęconych skali i planom. Tematyka zajęć powiązana była z historią naszego miasta i jego zabytkami.

Cykl warsztatów kończyły konkursy organizowane dla poszczególnych grup wiekowych. Uczniowie klas czwartych wykonali makiety "Mojego wymarzonego domu", a klas szóstych i siódmych "Makiety zabytków Słupska". Prace uczniów mogliśmy podziwiać na zorganizowanej na holu głównym wystawie. Dla uczniów klas piątych zorganizowany był drużynowy konkurs "Czy znasz swoje miasto?", w którym uczestnicy oprócz matematycznej wiedzy musieli wykazać się znajomością najważniejszych wydarzeń związanych ze Słupskiem.

Projekt grantowy "Mały Architekt" w Szkole Podstawowej z Oddziałami Integracyjnymi nr 10 w SłupskuProjekt grantowy "Mały Architekt" w Szkole Podstawowej z Oddziałami Integracyjnymi nr 10 w SłupskuProjekt grantowy "Mały Architekt" w Szkole Podstawowej z Oddziałami Integracyjnymi nr 10 w SłupskuProjekt grantowy "Mały Architekt" w Szkole Podstawowej z Oddziałami Integracyjnymi nr 10 w Słupsku
Copyright © 2011 Urząd Miejski w Słupsku Wydział Informatyczny, tel.: (59) 848 83 13, wi@um.slupsk.pl

Projekt i wykonanie: INVENTOR Multimedia
Nadzór merytoryczny:
Urząd Miejski w Słupsku Wydział Edukacji, Plac Zwycięstwa 3, 76-200 Słupsk
tel.: (59) 848 83 22, fax: (59) 842 47 60, e-mail: we@um.slupsk.pl
pokoje: 200, 201, 202, 203, 204, 205

Projekt finansowany w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego dla Województwa Pomorskiego na lata 2007-2013