Sukces drużyny Mini Piłki Ręcznej Chłopców z SP 10 - Słupsk, Miejski Portal Edukacyjny

Sukces drużyny Mini Piłki Ręcznej Chłopców z SP 10

13 marca 2018, 9:08

Półfinał Wojewódzki w Mini Piłce Ręcznej Chłopców odbył się 9 marca .2018 r. w Szkole Podstawowej w Przechlewie. Turniej ten reprezentowały cztery najlepsze drużyny, które wygrały eliminacje powiatowe (SP Główczyce, SP Przechlewo, SP Bytów i SP 10 Słupsk).

W pierwszym meczu reprezentacja Szkoły Podstawowej z Oddziałami Integracyjnymi nr 10 w Słupsku spotkała się z drużyną z Główczyc. Początek meczu nie wróżył nam najlepiej, ponieważ nasi przeciwnicy narzucili swój styl gry i w 5 minucie przegrywaliśmy już 8:1. Opanowanie trenera i mobilizacja zawodników z każdą minutą przynosiła kolejne punkty dla naszej drużyny, co w efekcie końcowym dało nam zwycięstwo (16:11).

W drugim spotkaniu zmierzyliśmy się z drużyną gospodarzy (SP Przechlewo). Taktyka trenera Piotra Kazior przyniosła pozytywne skutki i po ostatnim gwizdku sędziego wygraliśmy spotkanie z gospodarzami (22:16).

Ostatnim rywalem reprezentacji SP 10 była drużyna z Bytowa. Zdobyte doświadczenie w poprzednich meczach pozwoliło wyciągnąć wnioski, które skutkowały dokładniejszą grą w obronie, a szybkie ataki doprowadziły do zwycięstwa naszych uczniów (19:10).

Reprezentacja "dziesiątki" wygrywając turniej półfinałowy zapewniła sobie grę w Finałach Wojewódzkich.