Mistrzowie programowania z SP 10 - Słupsk, Miejski Portal Edukacyjny

Mistrzowie programowania z SP 10

23 marca 2018, 10:17

Uczniowie Szkoły Podstawowej z Oddziałami Integracyjnymi nr 10 im. Polonii w Słupsku zostali laureatami Słupskiego Konkursu Programowania "Scratch ZSP1" pod patronatem Mistrzów Kodowania. Finał konkursu odbył się 21 marca 2018 r. w Zespole Szkół Ponadgimnazjalnych nr 1 w Słupsku.

Z przyjemnością informujemy, że I miejsce w konkursie w kategorii klas 7 i gimnazjum zdobył Filip Wolski z klasy 7b, III miejsce - Mateusz Luboński z klasy 7c, natomiast w kategorii klas 4-6 III miejsce zajął Aleksander Kaniak z klasy 6c.

W eliminacjach konkursu wzięli udział uczniowie ze szkół gimnazjalnych i podstawowych ze Słupska i okolic. Do finału zakwalifikowało się 11 uczniów.

Projekty wykonane przez uczestników konkursu zostały ocenione pod kątem zaawansowania technicznego, samodzielności, oryginalności oraz jakości wykonania. Podczas finału uczniowie prezentowali swoje prace odpowiadając na pytania komisji konkursowej oraz rozwiązywali quiz wiedzy z języka Scratch.

Wszyscy finaliści otrzymali atrakcyjne nagrody. Serdecznie gratulujemy młodym programistom i życzymy wielu dalszych sukcesów.