Aktualności

12 kwietnia 2018, 10:26Tydzień Zdrowego Odżywiania w ZSI i SMS

Tydzień Zdrowego Odżywiania w ZSI i SMS

W Zespole Szkół Informatycznych i Szkole Mistrzostwa Sportowego w Słupsku trwa Tydzień Zdrowego Odżywiania. W ramach wydarzenia na korytarzach szkoły uczniowie z nauczycielami przygotowali stanowiska ze zdrową żywnością. Akcja cieszy się dużym zainteresowaniem społeczności szkolnej.

Uczniowie i nauczyciele w ZSI i SMS w Słupsku promują zdrowe odżywianie i styl życia. W tym celu młodzież przygotowała stanowiska ze zdrową żywnością – społeczność szkolna w trakcie przerw międzylekcyjnych może posilić się owocami, warzywami, zdrowymi przekąskami, sałatkami, koktajlami warzywno – owocowymi oraz kiszonkami przygotowanymi przez szkolną grupę kulinarną „Kisicieli”. Ponadto uczniowie rozpowszechniają materiały edukacyjno- informacyjne wśród uczniów, rodziców i pracowników szkoły na temat zdrowego odżywiania, aktywności fizycznej, zdrowia psychicznego. Młodzi słupszczanie przygotowali też plakaty, broszury zachęcające do zdrowego odżywiania oraz referaty i prezentacje dotyczące skutków niewłaściwego żywienia wśród młodzieży.

Celem Tygodnia Zdrowego Odżywiania jest wdrożenie uczniów do prowadzenia zdrowego stylu życia, którego podstawą jest właściwe odżywianie i aktywność fizyczna.

- Zdrowie to najważniejsze z dóbr, jakie posiadamy, a podstawowym warunkiem, aby czuć się pełnym sił witalnych, cieszyć się dobrą kondycją i chronić się przed różnego rodzaju chorobami jest zdrowe odżywianie. W tym celu w naszej szkole odbywa się Tydzień Zdrowego Odżywiania – jest okazja skonsumować smaczne zdrowe przekąski, jak również zaczerpnąć informacji na temat zdrowego odżywiania – mówi Marcin Kisielewski, nauczyciel fizyki i informatyki, opiekun szkolnej grupy kulinarnej „Kisiciele”, w ZSI w Słupsku.

Tydzień Zdrowego Odżywiania w ZSI i SMSTydzień Zdrowego Odżywiania w ZSI i SMSTydzień Zdrowego Odżywiania w ZSI i SMSTydzień Zdrowego Odżywiania w ZSI i SMSTydzień Zdrowego Odżywiania w ZSI i SMSTydzień Zdrowego Odżywiania w ZSI i SMSTydzień Zdrowego Odżywiania w ZSI i SMSTydzień Zdrowego Odżywiania w ZSI i SMSTydzień Zdrowego Odżywiania w ZSI i SMSTydzień Zdrowego Odżywiania w ZSI i SMS
Copyright © 2011 Urząd Miejski w Słupsku Wydział Informatyczny, tel.: (59) 848 83 13, wi@um.slupsk.pl

Projekt i wykonanie: INVENTOR Multimedia
Nadzór merytoryczny:
Urząd Miejski w Słupsku Wydział Edukacji, Plac Zwycięstwa 3, 76-200 Słupsk
tel.: (59) 848 83 22, fax: (59) 842 47 60, e-mail: we@um.slupsk.pl
pokoje: 200, 201, 202, 203, 204, 205

Projekt finansowany w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego dla Województwa Pomorskiego na lata 2007-2013