Aktualności

16 kwietnia 2018, 7:58Święto sztuki w słupskim plastyku

Święto sztuki w słupskim plastyku

W Liceum Plastycznym im. St. I. Witkiewicza w Słupsku odbyły się warsztaty artystyczne w ramach Światowego Dnia Sztuki – obchodzonego 15 kwietnia. W wydarzeniu wzięło udział blisko 50 uczniów szkół podstawowych i gimnazjalnych ze Słupska, Bytowa, Kobylnicy, Siemianic i Dębnicy Kaszubskiej.

Młodzież uczestniczyła w zajęciach z fotografii, rysunku i malarstwa, wzornictwa, warsztatach z projektowania w SketchUp. Odbyły się także wykłady zaznajamiające uczestników ze specyfiką pracy artysty i uczniów szkoły plastycznej. Warsztaty poprowadzili uczniowie i nauczyciele z słupskiego plastyka.

Światowy Dzień Sztuki to święto zainicjowane przez Międzynarodowe Stowarzyszenie Sztuk Plastycznych, które funkcjonuje od 1956 r. i jednoczy artystów z obrębu pięciu regionów kulturowych: Azji i Oceanii, Ameryki Łacińskiej i Karaibów, Afryki oraz Krajów Arabskich. Celem twórców Światowego Dnia Sztuki było uświadomienie społeczeństwu roli, jaką sztuka odgrywa w życiu człowieka. Dzień Sztuki to święto, w trakcie którego sztuka niemal dosłownie wychodzi na ulice. Tego dnia na całym świecie odbywają się happeningi artystyczne, specjalne pokazy, przedstawienia, wykłady i warsztaty.Święto sztuki w słupskim plastykuŚwięto sztuki w słupskim plastykuŚwięto sztuki w słupskim plastykuŚwięto sztuki w słupskim plastykuŚwięto sztuki w słupskim plastykuŚwięto sztuki w słupskim plastykuŚwięto sztuki w słupskim plastykuŚwięto sztuki w słupskim plastykuŚwięto sztuki w słupskim plastykuŚwięto sztuki w słupskim plastykuŚwięto sztuki w słupskim plastykuŚwięto sztuki w słupskim plastyku
Copyright © 2011 Urząd Miejski w Słupsku Wydział Informatyczny, tel.: (59) 848 83 13, wi@um.slupsk.pl

Projekt i wykonanie: INVENTOR Multimedia
Nadzór merytoryczny:
Urząd Miejski w Słupsku Wydział Edukacji, Plac Zwycięstwa 3, 76-200 Słupsk
tel.: (59) 848 83 22, fax: (59) 842 47 60, e-mail: we@um.slupsk.pl
pokoje: 200, 201, 202, 203, 204, 205

Projekt finansowany w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego dla Województwa Pomorskiego na lata 2007-2013