Procedura zapewnienia dzieciom bezpieczeństwa w czasie zajęć dodatkowych - Słupsk, Miejski Portal Edukacyjny

 

Przedszkole Miejskie Integracyjne nr 8 "Zamek Skarbów" w Słupsku

Wiatraczna 10, 76-200 Słupsk • telefon: 513 737 716 • e-mail:

Kontakty

Dokumentacja przedszkola

Regulaminy i procedury

Wczesne wspomaganie rozwoju dziecka

Pomoc Psychologiczno - Pedagogiczna

Dzień w przedszkolu

Scenariusze zajęć, imprez, akcji, uroczystości.

Realizowane projekty i programy w roku szkolnym 2023/2024

Wszystko o numerze "112"

Opłaty za przedszkole w roku szkolnym 2022/2023

Procedura zapewnienia dzieciom bezpieczeństwa w czasie zajęć dodatkowych

PROCEDURA ZAPEWNIENIA DZIECIOM BEZPIECZEŃSTWA

W CZASIE ZAJĘĆ DODATKOWYCH

W PRZEDSZKOLU MIEJSKIM INTEGRACYJNYM NR 8 W SŁUPSKU

Na podstawie:

1.        Ustawy z dnia 7 września 1991r. o systemie oświaty (Dz. U. z 2004 r. Nr 256, poz. 2572 ze zm.),

2.        Rozporządzenie Ministra Edukacji Narodowej i Sportu z dnia 31 grudnia 2002 r. w sprawie bezpieczeństwa i higieny w publicznych i niepublicznych szkołach i placówkach (Dz. U. z 2003 r. Nr 6, poz. 69, z 2009 r. Nr 139, poz. 1130, z 2010 r. Nr 215, poz. 1408, z 2011 r. Nr 161, poz. 968),

3.        Statut Przedszkola Miejskiego Integracyjnego nr 8 w Słupsku.

I.         Cel procedury

Celem niniejszej procedury jest zapewnienie bezpieczeństwa dziecku w czasie zajęć dodatkowych organizowanych przez Radę Rodziców na terenie przedszkola.

II.        Zakres procedury

Niniejszy dokument reguluje zasady postępowania osoby prowadzącej zajęcia dodatkowe z dziećmi – wychowankami przedszkola na terenie Przedszkola Miejskiego Integracyjnego nr 8 w Słupsku.

III.      Osoby podlegające procedurze

Do przestrzegania niniejszej procedury zobowiązani są osoby prowadzące zajęcia dodatkowe, dyrektor i nauczyciele przedszkola, dzieci oraz rodzice (prawni opiekunowie) dzieci oraz osoby upoważnione do odbioru dziecka.

IV.       Opis procedury

1.    Instruktor zajęć dodatkowych przeprowadza zajęcia w czasie wynikającym z tygodniowego rozkładu zajęć, a w wyjątkowych sytuacjach – w czasie uzgodnionym z dyrektorem przedszkola.

2.    Instruktor prowadzi zajęcia zgodnie z zatwierdzonym harmonogramem zajęć dodatkowych.

3.    Instruktor odbiera dzieci od nauczyciela oddziału i od tego momentu odpowiada za ich bezpieczeństwo (aż do chwili przekazania dzieci z powrotem pod opiekę nauczyciela oddziału).

4.    Instruktor odprowadza i przyprowadza wszystkie dzieci razem. Nie dopuszcza się samowolnego wybiegania dzieci z zajęć.

5.    Instruktor na bieżąco zgłasza dyrektorowi lub nauczycielowi grupy zauważone niepokojące zachowania dzieci.

6.    Instruktor każdorazowo sprawdza obecność dzieci na zajęciach, odnotowuje w dzienniku stan dzieci i temat zrealizowany w danym dniu.

7.    Przed rozpoczęciem zajęć instruktor potwierdza swoje przyjście u dyrektora przedszkola lub osoby go zastępującej. W przypadku nieobecności powinien wcześniej zgłosić dyrektorowi telefonicznie przyczynę tej nieobecności i uzgodnić termin odpracowania zaległości.

8.    Instruktor raz w roku, w terminie uzgodnionym z dyrektorem przedszkola, prezentuje rodzicom osiągnięcia dzieci.

V.        Postanowienia końcowe

1.     Projekt procedury w powyższym brzmieniu został zatwierdzony przez radę pedagogiczną na posiedzeniu w dniu 30 sierpnia 2013 r.

2.     Z procedurą powinni zostać zapoznani wszyscy rodzicie (opiekunowie prawni) na zebraniach z rodzicami w miesiącu wrześniu danego roku.

3.     Ewentualnych zmian w procedurze dokonuje dyrektor przedszkola w porozumieniu z radą pedagogiczną i radą rodziców.

4.     Osoby prowadzące zajęcia dodatkowe niniejszą procedurę stosują łącznie z Procedurą korzystania z sali widowiskowo – gimnastycznej w Przedszkolu Miejskim Integracyjnym nr 8 w Słupsku oraz z procedurami dotyczącymi odbioru dziecka z przedszkola.

……………………………………..

(podpis dyrektora przedszkola)