Prezentacje
Szkoła Podstawowa nr 1 im. Henryka Sienkiewicza w Słupsku
Witolda Lutosławskiego 23, 76-200 Słupsk
telefon: 59 8425501
fax: 59 8425501
e-mail: 
www: http://sp1slupsk.pl

Liga Mistrzów 2014/2015

LIGA POLONISTYCZNA:

Szkolny Konkurs Recytatorski Poezji Wandy Chotomskiej

Klasy IV

I miejsce – Amelia Markowska kl. IV c
II miejsce – Anna Mróz kl. IV a
III miejsce – Mateusz Hann kl. IV c

Klasy V

I miejsce – Magdalena Cymek kl. V a i Oliwia Nazaruk kl. V b
II miejsce – Natalia Karwecka kl. V b
III miejsce – Oliwia Klimek kl. V a

Klasy VI

I miejsce – Paweł Markowski kl. VI c
II miejsce – Michał Kolada kl. VI c

Ostatni konkurs ligi polonistów dotyczył analizy wiersza. Najlepiej z tym zadaniem poradzili sobie następujący piątoklasiści:
I miejsce - Oliwia Klimek 5A
Dominika Witkowska 5A
II miejsce - Magda Cymek 5A
Bartek Olechnowicz 5A
III miejsce - Ola Kurczyn 5A

-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

LIGA MATEMATYCZNA:

I etap – październik 2014

Klasy IV

Maksymalna ilość punktów do zdobycia 20 pkt

20 pkt – Mateusz Hann kl. IV c, Kacper Czarniak kl. IV a, Michał Jawczak kl. IV c
19 pkt – Olgierd Król kl. IV a
17 pkt – Mateusz Gorzelak kl. IV c
16 pkt – Anielka Markowska kl. IV c
8 pkt – Mikołaj Krepicz kl. IV c

Klasy V

Maksymalna ilość punktów do zdobycia 16 pkt

16 pkt – Kacper Kaczmarek kl. V b, Aleksandra Tomas kl. V b, Bartosz Olechnowicz kl. V a, Dominika Witkowska kl. V a, Karolina Moroń kl. V c, Oliwia Nazaruk kl. V c, Igor Musznicki kl. Va, Oliwia Wieliczko kl. Va
14 pkt – Aleksandra Kurczyn kl. V a

Klasy VI

Maksymalna ilość punktów do zdobycia 17 pkt

17 pkt – Michał Kolada kl. VI c
14,5 pkt – Marcel Jaroć kl. VI c
14 pkt – Krzysztof Rutkowski kl. VI c
13 pkt – Tymoteusz Paliński kl. VI c
12,5 pkt – Szczepan Waluś kl. VI b
10 pkt – Daniel Maciejski kl. VI b

II etap – listopad 2014

Klasy IV

Maksymalna ilość punktów do zdobycia 26 pkt

26 pkt – Mateusz Hann kl. IV c, Anielka Markowska kl. IV c
17 pkt – Michał Jawczak kl. IV c

Klasy V

Maksymalna ilość punktów do zdobycia 15 pkt

15 pkt – Kacper Kaczmarek kl. V b, Bartosz Olechnowicz kl. V a, Igor Musznicki kl. Va, Oliwia Wieliczko kl. V a, Aleksandra Kurczyn kl. V a, Błażej Murawski kl. V b

Klasy VI

Maksymalna ilość punktów do zdobycia 20 pkt

20 pkt – Michał Kolada kl. VI c, Marcel Jaroć kl. VI c, Tymoteusz Paliński kl. VI c, Szczepan Waluś kl. VI b
15 pkt – Marcin Wilkosz kl. VI c 10 pkt – Daniel Maciejski kl. VI b

III etap – grudzień 2014

Klasy IV

Maksymalna ilość punktów do zdobycia 16 pkt

16 pkt – Michał Jawczak kl. IV c, Anielka Markowska kl. IV c
15 pkt – Mateusz Hann kl. IV c,
11 pkt – Piotr Jarmuł kl. IV c

Klasy V

Maksymalna ilość punktów do zdobycia 14 pkt

14 pkt – Kacper Kaczmarek kl. V b, Bartosz Olechnowicz kl. V a, Igor Musznicki kl. Va, Oliwia Wieliczko kl. V a, Aleksandra Kurczyn kl. V a, Błażej Murawski kl. V b, Oliwia Nazaruk kl. V c, D. Witkowska kl. V a
12 pkt – Aleksandra Tomas kl. V b

Klasy VI

Maksymalna ilość punktów do zdobycia 21 pkt

21 pkt – Michał Kolada kl. VI c, Szczepan Waluś kl. VI b
20 pkt – Tymoteusz Paliński kl. VI c

IV etap - styczeń 2014

Klasy IV

Maksymalna ilość punktów do zdobycia 18 pkt

18 pkt - Mateusz Hann kl. IV c, Anielka Markowska kl. IV c

Klasy V

Maksymalna ilość punktów do zdobycia 17 pkt

17 pkt - Kacper Kaczmarek kl. V b, Aleksandra Tomas kl. V b, Bartosz Olechnowicz kl. V a, Igor Musznicki kl. Va, Błażej Murawski kl. V b
16 pkt - Oliwia Wieliczko kl. V a,
15 pkt - Aleksandra Kurczyn kl. V a

Klasy VI

Maksymalna ilość punktów do zdobycia 16 pkt

16 pkt - Marcel Jaroć kl. VI c, Szczepan Waluś kl. VI b
15 pkt - Michał Kolada kl. VI c
10 pkt - Tymoteusz Paliński kl, VI c

V etap - luty 2014

Klasy IV

Maksymalna ilość punktów do zdobycia 16 pkt

16 pkt - Mateusz Hann kl. IV c, Anielka Markowska kl. IV c

Klasy V

Maksymalna ilość punktów do zdobycia 16 pkt

16 pkt - Kacper Kaczmarek kl. V b, Bartosz Olechnowicz kl. V a, Oliwia Wieliczko kl. V b
14 pkt - Igor Musznicki kl. V a

Klasy VI

Maksymalna ilość punktów do zdobycia 18 pkt

16,5 pkt - Tymoteusz Paliński kl. VI c
15 pkt - Michał Kolada kl. VI c
14 pkt - Szczepan Waluś kl. VI b
12 pkt - Marcel Jaroć kl. VI c

VI etap - marzec 2015

Klasy IV

Maksymalna ilość punktów do zdobycia 16 pkt

16 pkt - Mateusz Hann kl. IV c, Anielka Markowska kl. IV c

Klasy V

Maksymalna ilość punktów do zdobycia 24 pkt

24 pkt -Kacper Kaczmarek kl.V b, Bartosz Olechnowicz kl.V a, Dominika Witkowska kl. V a, Oliwia Wieliczko kl. V a, Błażej Murawski kl. V b
21 pkt - Igor Musznicki kl. V a, Aleksandra Kurczyn kl. V a

Klasy VI

Maksymalna ilość punktów do zdobycia 18 pkt

18 pkt- Michał Kolada kl. VI c, Szczepan Waluś kl. VI b
15 pkt - Marcel Jaroć kl. VI c
9 pkt - Marcin Wilkosz kl. VI c

-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

LIGA ARTYSTYCZNA:

Konkurs "Maskotka BRD"

I miejsce – Piotr Jarmuł kl. IV c - 10 pkt

Konkurs "Bezpieczna droga do szkoły"

I miejsce - Oliwia Nazaruk kl. V c - 10 pkt

II miejsce - Konrad Hubel kl. V b oraz Wiktoria Morawska kl. V c - 7 pkt

III miejsce - Małgorzata Puchalska kl. V c oraz Anna Glińska kl. VI b - 5 pkt

Konkurs "Aniołowie się radują"

I miejsce - Bartosz Olechnowicz kl. V a oraz Adrian Wróblewski kl. V b - 10 pkt

II miejsce - Angelika Strugielska kl. VI a - 7 pkt

III miejsce - Michał Wolarz kl. V b - 5 pkt

Konkurs "Bezpieczeństwo i rozwaga - tego każdy od Ciebie wymaga"

I miejsce - Julia Zdrojewska kl. IV c - 7 pkt

II miejsce - Anna Glińska kl. VI b - 5 pkt

Szkolne eliminacje do Turnieju BRD

Chłopcy:

I miejsce - Michał Kolada kl. VI c oraz Cezary Płusa kl. VI c - 10 pkt

II miejsce - Dominik Sujka kl. VI c - 7 pkt

III miejsce - Paweł Markowski kl. VI c - 5 pkt

Dziewczęta:

I miejsce - Malwina Słomska kl. VI b - 10 pkt

II miejsce - Martyna Malczewska kl. VI b - 7 pkt

III miejsce - Kamila Kawałkowska kl. VI c oraz Aleksandra Krawczyk kl. VI b - 5 pkt

Szkolny Konkurs "Mistrz klawiatury"

Klasy IV:
I miejsce – Klaudia Tkaczyk kl. IV b - 10 pkt
II miejsce – Amelia Laus kl. IV c - 7 pkt
III miejsce – Klaudia Balawelder kl. IV b - 5 pkt
Wyróżnienie – Daria Bujmiło kl. IV a - 3 pkt

Klasy V:
I miejsce – Oliwia Wieliczko kl. V a - 10 pkt
II miejsce – Maciej Szymański kl. V a - 7 pkt
III miejsce – Kacper Kaczmarek kl. V b - 5 pkt
Wyróżnienie – Michał Wolarz kl. V b - 3 pkt

Klasy VI:
I miejsce – Konrad Trąbczyński kl.VI c - 10 pkt
II miejsce – Dominik Bernac kl. VI c - 7 pkt
III miejsce – Kacper Nowak kl. VI c - 5 pkt
Wyróżnienie – Wanesa Kułdo kl. VI a - 3 pkt

Konkurs plastyczny Święto talentu "Świat jest piękny"

I miejsce - Natalia Karwecka kl. V b oraz Kamila Kawałkowska kl. VI c - 10 pkt

II miejsce - Wiktoria Lizinczyk kl. VI c - 7 pkt

III miejsce - Malwina Słomska kl. VI b oraz Sandra Jankowska kl. VI b - 5 pkt

------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

LIGA HISTORYCZNA

I etap:

Martyna Malczewska -20 punktów
Dominika Witkowska - 20 punktów
Karolina Moroń - 20 punktów
Bartosz Grad - 20 punktów
Oliwia Klimek-20 punktów
Adrian Wróblewski - 20 punktów
Michał Kolada - 20 punktów
Michał Wolarz- 20 punktów
Adam Kurczyn - 20 punktów
Julia Zdrojewska - 20 punktów
Stanisław Adamowicz - 20 punktów
Urszula Tracz- 20 punktów
Mateusz Hann- 20 punktów
Aniela Markowska - 20 punktów
Aleksandra Kurczyn- 20 punktów
Marcel Jaroć- 20 punktów
Natalia Pacholska - 20 punktów
Natalia Piekarska -20 punktów
Bartosz Olechnowicz - 20 punktów

------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

LIGA PRZYRODNICZA:

1 etap – pomoc dydaktyczna, 2 etap-doświadczenie, 3 etap – test przyrodniczy

Klasa V

1. Magdalena Cymek kl. V a – prezentacja mchy i parotniki – 10 pkt, przewodzenie u roślin – 8 pkt, test – 21 pkt, RAZEM – 39 pkt
2. Bartosz Olechnowicz kl. V a – album o Poznaniu – 10 pkt, wędrówka dźwięku – 8 pkt, test – 21 pkt, RAZEM 39 pkt
3. Igor Musznicki kl. V a – album o Toruniu – 10 pkt, mini wulkan – 10 pkt, test – 20 pkt, RAZEM – 40 pkt
4. Oliwia Klimek kl. V a – album o Warszawie – 10 pkt, osmoza u ziemniaka – 8 pkt, test – 20 pkt, RAZEM 38 pkt
5. Michał Wolarz kl. V a – album o Słupsku – 10 pkt, mini tornado – 10 pkt, test – 19 pkt, RAZEM -39 pkt
6. Jakub Czerwiński kl. Va – album o Słupsku – 10 pkt, woda – 10 pkt, test – 20 pkt, RAZEM – 40 pkt
7. Tomasz Parzych kl. V b – zielnik liści – 10 pkt, właściwości tlenu – 10 pkt, test – 21 pkt, RAZEM – 41 pkt PRZYRODNIK ROKU Z KLAS V
8. Kacper Kaczmarek kl. V b – album nasion – 10 pkt, woda – 10 pkt, test – 20 pkt, RAZEM – 40 pkt
9. Oliwia Nazaruk kl. V c – album o Słupsku 10 pkt, ——– 0 pkt, RAZEM – 10 pkt

Klasa VI

1. Kzysztof Rutkowski kl. VI c – folder o lasach wilgotnych – 7 pkt, magnesy – 8 pkt, test – 9 pkt, RAZEM – 24 pkt
2. Marcel Jaroć kl. VI c – album o ssakach – 10 pkt, woda – 8 pkt, test – 12 pkt, RAZEM – 30 pkt
3. Paweł Markowski kl. VI c ———— 0 pkt, ciecze – 10 pkt, test 13 pkt, RAZEM – 23 pkt
4. Michał Kolada kl. VI c – prezentacja krajobrazy – 10 pkt, woda – 8 pkt , test – 17 pkt, RAZEM – 35 pkt PRZYRODNIK ROKU Z KLAS VI
5. Marcin Wilkosz kl. VI c – prezentacja tygrysy – 10 pkt, ——— o pkt
6. Monika Misterewicz kl. VI c – prezentacja ssaki – 10 pkt, —————— 0 pkt

Copyright © 2011 Urząd Miejski w Słupsku Wydział Informatyczny, tel.: (59) 848 83 13, wi@um.slupsk.pl

Projekt i wykonanie: INVENTOR Multimedia
Nadzór merytoryczny:
Urząd Miejski w Słupsku Wydział Edukacji, Plac Zwycięstwa 3, 76-200 Słupsk
tel.: (59) 848 83 22, fax: (59) 842 47 60, e-mail: we@um.slupsk.pl
pokoje: 200, 201, 202, 203, 204, 205

Projekt finansowany w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego dla Województwa Pomorskiego na lata 2007-2013