Szkoła Podstawowa nr 9 im. kmdra por. Stanisława Hryniewieckiego w Słupsku
O nas
- Start
- Aktualności
- Kalendarium
- Linki
- Multimedia
- Kontakt
- Dyrekcja
- Kadra pedagogiczna
- Klasy
- Samorząd Uczniowski
- Administracja i obsługa
- Rada Rodziców
O szkole
Szkoła Filialna
Łajba
- Łajba 2016
- Łajba 2015
- ŁAJBA 2014 - Festiwal Piosenki Marynistycznej
- Wyniki 2014
- Fundatorzy nagród
- Festiwal na stronach www
ERASMUS+ 2017-2019
ERASMUS+
Comenius
Projekt Aqua - zajęcia interdyscyplinarne
Projekt Edukacji Morskiej
Szkoła demokracji - szkoła samorządności
Dokumenty
Katarzyna Rogowiec w szpitalu
W ramach obchodów Miesiąca Godności i Walki z Dyskryminacją 15 maja 2014 r. gościliśmy na oddziałach dziecięcych WSS w Słupsku Panią Katarzynę Rogowiec. Pani Kasia spotkała się z dziećmi na Oddziale Pediatrycznym i Chirurgicznym dla Dzieci. Opowiadała o swoim życiu, niepełnosprawności, przekraczaniu barier i osiągnięciach sportowych. Ta wesoła i bezpośrednia osoba jako 3-letnie dziecko straciła w wypadku rolniczym obie ręce. Ale to nie przeszkodziło jej w byciu samodzielną. Jak pisze na swojej stronie ”Kiedy nauczycielka od prac ręcznych porozumiała się z moją mamą w sprawie "pewnych prac", które mama może wykonać za Kasię ("bo przecież serwetki bez rąk nie wyszyje") postanowiłam udowodnić, że jest inaczej - nauczyłam się szyć zębami”. I tak już zostało. Pięknie haftuje. Nie mając rąk dokonuje więcej niż osoby pełnosprawne czekające na swoją szansę w życiu. Udowodniła, że prawie wszystko jest możliwe, a jej doświadczenia pomagają w życiu nie tylko osobom niepełnosprawnym. Stają się podstawą do zmian w życiu osób w pełni sprawnych, czekających biernie na swoją "jedyną szansę życiową". Ta jedyna szansa wg p. Kasi – nie istnieje. Jest ich wiele, a nazywają się: praca, wytrwałość, systematyczność, realne cele, wiara, że po mimo stu niepowodzeń, to sto pierwsze podejście będzie w końcu udane, radość z drobiazgów, szacunek dla innych i uśmiech każdego dnia. W sumie to proste rzeczy, z takich składa się nasze życie. Wystarczy je zatem dodawać do siebie i wprowadzać je w swoje życie…” Prowadzi fundację AVANTI – kieruje działaniami na rzecz rozwoju sportu paraolimpijskiego. Zna języki obce: angielski, włoski, hiszpański i rosyjski.
W spotkaniu z charyzmatyczną i optymistyczną osobą uczestniczyli: p. Beata Kątnik – Pełnomocnik Prezydenta Miasta Słupska ds. Osób Niepełnosprawnych; p. Andrzej Twardowski – Prezes SSA Energa Czarni Słupsk; wicedyrektor SP 9 w Słupsku – p. Jolanta Porada; nauczyciele oddziałów szpitalnych oraz personel szpitalny.
Spotkanie przygotowali nauczyciele SP9 z Oddziałami Przyszpitalnymi w Słupsku: p. Anna Butryn, p.Ewa Tyborczyk, p. Iza Jarosławska, p. Iwona Kowanda, p. Małgorzata Somionka, p. Zbigniew Stec.
Katarzyna Rogowiec – Biegaczka narciarska; zawodniczka Klubu Sportowego "START" Nowy Sącz. Powołana do kadry narodowej Polski w roku 2002 do dnia dzisiejszego. Zdobywczyni trzech medali igrzysk paraolimpijskich: Turyn 2006 (dwa złote) i Vancouver 2010 (brązowy). Jest także wielokrotną medalistką mistrzostw świata w biegach narciarskich i biathlonie oraz członkiem Komisji Zawodniczej Międzynarodowego Komitetu Paraolimpijskiego. We wrześniu 2008 roku wzięła udział w wyprawie trekkingowej na Kilimandżaro organizowanej przez Fundację Anny Dymnej „Mimo Wszystko”. Mama rocznej Olimpi. W tym roku kandyduje do stanowiska posła Parlamentu Europejskiego.
Iza Jarosławska