Konkurs Plastyczny „Strój regionalny”, „Znany sportowiec” - Słupsk, Miejski Portal Edukacyjny

 

Szkoła Podstawowa nr 9 im. kmdra por. Stanisława Hryniewieckiego w Słupsku

Małachowskiego 9, 76-200 Słupsk • telefon: (59) 842 27 86, (59) 840 06 10 • fax: (59) 842 27 86 • e-mail: • www: http://www.sp9.slupsk.pl

Konkurs Plastyczny „Strój regionalny”, „Znany sportowiec”

27 maja 2014, 20:44
Konkurs Plastyczny „Strój regionalny”, „Znany sportowiec”

Szkoła Podstawowa z Oddziałami Przyszpitalnymi nr 9 w Słupsku – Polska ogłasza: Międzynarodowy Konkurs Plastyczny dla uczniów uczestniczących w projekcie współpracy międzynarodowej Comenius: Cały świat jest dla mnie szkołą. Uczę się, by żyć i żyję, by się uczyć. Poznaję tradycje i kulturę swojego regionu i chcę poznać twoje.

Regulamin Międzynarodowego Konkursu Plastycznego „Strój regionalny”, „Znany sportowiec”

Temat konkursu:

„Strój regionalny”- klasy IV-VI, „Popularny sportowiec” – klasy 0-III

    Cel Konkursu: - upowszechnianie wiedzy na temat strojów regionalnych specyficznych dla danego regionu oraz upowszechnianie wiedzy na temat znanego sportowca popularnego w kraju, rozwijanie zdolności plastycznych uczniów, pobudzanie twórczego spojrzenia na otaczającą przestrzeń, wdrażanie do aktywności społecznej i poszerzanie zainteresowań dzieci kulturą innych narodów. Koordynator zadania: Polska – Szkoła Podstawowa z Oddziałami Przyszpitalnymi nr 9, ul. Małachowskiego 9, 76-200 Słupsk. Sekretariat konkursu prowadzi: Jacek Bochenek Uczestnicy: uczniowie wszystkich szkół partnerskich z Anglii, Turcji i Polski. Rywalizacja na poziomie szkolnym ma charakter klasowy: każda klasa dostarcza do koordynatora zadania w swojej placówce 1 pracę plastyczną, wykonaną indywidualnie przez ucznia danej klasy dowolną techniką plastyczna płaską na formacie A4. Prace w szkołach ocenia cała społeczność szkolna poprzez głosowanie internetowe na szkolnej stronie www lub głosowanie tradycyjne – na kartkach (wtedy w szkole należy zorganizować wystawę, prace ponumerować i przeprowadzić głosowanie na kartkach, i głosy zliczyć). 3 prace, które w szkole uzyskają największa liczbę głosów, kwalifikuje się do międzynarodowego etapu konkursu. Wybrane prace zostaną wysłane do szkół partnerskich, które na swoich stronach internetowych umieszczą galerię 9 prac i zorganizują internetowe głosowanie. Jeśli szkoła nie zdoła przeprowadzić głosowania przez Internet, drukuje nadesłane prace i urządza wystawę, a uczniowie głosują na kartkach na wybraną pracę. W galerii w poszczególnych krajach nie zamieszcza się własnych prac i nie głosuje na nie (np. Polska bez prac polskich itd.) W wyznaczonym terminie kraje przesyłają do koordynatora zadania – do Polski – informację, która praca uzyskała najwięcej głosów i podają liczbę oddanych na nią głosów. Ostateczny werdykt, podaje jury w kraju koordynatora zadania po zliczeniu głosów oddanych na poszczególne prace. Prace oceniane będą zgodnie z następującymi kryteriami:

  • zgodność z tematem konkursu, oryginalność pomysłu, estetyka wykonania. Technika wykonania prac: malarstwo, pastel i inne płaskie techniki barwne na formacie A4.

    Do prac powinien zostać dołączony opis zawierający: imię i nazwisko autora, nazwę i adres placówki zgłaszającej, imię i nazwisko opiekuna ucznia. Prace konkursowe powinny być dostarczone do krajowego koordynatora zadania (w Polsce – pani Elżbieta Wojciechowska). Terminy:

    etap szkolny – dostarczanie prac: 2.06-6.06.2014

    werdykt na poziomie szkolnym: 6.06.2014 6.06.2014

    przesyłanie wybranych prac do szkół partnerskich drogą elektroniczną

    9.06.2014-12.06.2014 głosowania internetowe lub tradycyjne etapu międzynarodowego

    12.06.2014 r. przesyłanie wyników głosowań do polskiego koordynatora (mail: jaca74@poczta.onet.pl) 1

    3.06.2014 r. – rozstrzygnięcie konkursu – wyłonienie zwycięzców przez koordynatora zadania

    13.06.2014 publikacja wyników konkursu na stronie internetowej polskiej szkoły, szkołach biorących udział w projekcie oraz na oficjalnej stronie projektu Comenius

    Autorzy nagrodzonych prac otrzymają dyplomy i upominki-niespodzianki. Organizator zastrzega sobie prawo do zmiany terminów podanych w regulaminie. Prawa autorskie nadesłanych prac przechodzą na własność organizatora. Organizatorzy konkursu zastrzegają sobie prawo do publikowania i przetwarzania wybranych i nagrodzonych prac oraz wykorzystywania ich podczas realizacji wszystkich zadań Projektu Comenius przez biorące w nim udział kraje partnerskie.