II LO ze Słupska w gronie laureatów XIII Ogólnopolskiego Rankingu Szkół Olimpijskich 2011 roku - Słupsk, Miejski Portal Edukacyjny

 

II LO ze Słupska w gronie laureatów XIII Ogólnopolskiego Rankingu Szkół Olimpijskich 2011 roku

20 stycznia 2011, 10:48
Z nieukrywaną przyjemnością informujemy, że II Liceum Ogólnokształcące z Oddziałami Dwujęzycznymi im. Adama Mickiewicza w Słupsku zajęło 20. miejsce spośród wszystkich polskich liceów ogólnokształcących (na 200 spełniających kryteria rankingu) w organizowanym po raz trzynasty przez miesięcznik "Perspektywy" i dziennik "Rzeczpospolita" Ogólnopolskim Rankingu Szkół Olimpijskich. Sukces tym większy, iż jest to jedyna słupska szkoła uwzględniona w konkursie. Ponadto w województwie pomorskim plasuje się na drugim miejscu. Warto również dodać, że nasze liceum w ubiegłym roku zajmowało 33. miejsce.

Olimpiady przedmiotowe w Polsce mają ponad 60-letnią tradycję. Najstarsza z nich - Olimpiada Matematyczna - została zorganizowana po raz pierwszy w 1950 roku. W Rankingu Szkół Olimpijskich 2011 zostały uwzględnione wyniki 35 ogólnopolskich olimpiad przedmiotowych, tematycznych i zawodowych (znajdujących się w rejestrze Ministerstwa Edukacji Narodowej i współfinansowanych przez MEN), które zostały przeprowadzono w roku szkolnym 2009/2010. Po raz pierwszy w historii liczone były także wyniki matur i opinia o szkole środowisk akademickich. Kolejne nowości to osobne listy najlepszych liceów ogólnokształcących oraz techników.

Tegorocznym liderem jest Liceum Akademickie Uniwersytetu Mikołaja Kopernika w Toruniu, drugie miejsce zajęło III LO z Oddziałami Dwujęzycznymi im. Marynarki Wojennej RP w Gdyni, trzecie zaś LO nr XIV im. Polonii Belgijskiej we Wrocławiu.