Spotkanie z młodymi muzykami - Słupsk, Miejski Portal Edukacyjny

 

Spotkanie z młodymi muzykami

29 kwietnia 2011, 7:38
28 kwietnia br. prezydent Maciej Kobyliński spotkał się z laureatami V edycji Konkursu Mozartowskiego, który odbył się 20 kwietnia br. w Państwowej Szkole Muzycznej w Słupsku. Młodzi muzycy przybyli na spotkanie do ratusza wraz z Beatą Podgórną, dyrektor szkoły, nauczycielami, rodzicami oraz państwem Magdą i Grzegorzem Wykretowicz, którzy są fundatorami nagród w konkursie.

Prezydent podczas rozmowy z młodzieżą, pogratulował wszystkim sukcesu oraz wręczył drobne upominki. Był ciekaw jak długo są związani z grą na instrumencie i ile czasu trzeba poświęcić, żeby osiągnąć tak wysoki poziom, pytał również o inne zainteresowania muzyków.

Szkolny Konkurs Mozartowski organizowany przez jest corocznie poczynając od 2007 roku. Powstał z inicjatywy Pana Grzegorza Wykretowicza – melomana mieszkającego na stałe w Szwajcarii oraz jego żony Magdy Tylickiej-Wykretowicz (wówczas nauczycielki przedmiotów teoretycznych w Państwowej Szkole Muzycznej w Słupsku). Celem konkursu jest propagowanie wykonawstwa muzyki W. A. Mozarta i innych kompozytorów epoki klasycyzmu, która zdaniem wielu znawców i muzyków, jest najpiękniejsza i najtrudniejsza do interpretacji.