Dzieci z Białorusi - Słupsk, Miejski Portal Edukacyjny

 

Dzieci z Białorusi

17 czerwca 2011, 15:46

W odpowiedzi na zaproszenie Stowarzyszenia „Wspólnota Polska” Miasto Słupsk już po raz kolejny wzięło udział w akcji „Lato z Polską”, będącej dziełem śp. Macieja Płażyńskiego.

W ramach tego przedsięwzięcia zorganizowano pobyt w Słupsku dla 27 dzieci i 3 opiekunów – w dniach od 6 do 15 czerwca 2011r.

Wizyta w naszym kraju i mieście jest dla tych młodych ludzi ważnym wydarzeniem mającym wpływ na ich poczucie tożsamości narodowej i umocnienie więzi z krajem swoich przodków.

W trakcie pobytu przewidziano między innymi: wycieczki do Szymbarka, Smołdzińskiego Parku Narodowego i do Ustki, rejs statkiem po morzu oraz zwiedzanie Ratusza i spotkanie z włodarzem Miasta.

Młodzież wraz z opiekunami przybyła do ratusza 14 czerwca br. Gospodarzem spotkania był zastępca prezydenta Miasta, Krzysztof Sikorski. Podczas spotkania dzieci podzieliły się z wiceprezydentem swoimi wrażeniami z pobytu i opowiedziały skąd przyjechały. Nie zabrakło również pamiątkowej fotografii.

Mamy nadzieję, że pobyt w Słupsku zaowocuje nawiązaniem kontaktów z polskimi rówieśnikami, a także poprawą znajomości języka polskiego.