Wymiana międzynarodowa z Niemcami - Słupsk, Miejski Portal Edukacyjny

 

Wymiana międzynarodowa z Niemcami

7 września 2011, 10:41
wizytka gości z Niemiec

Od dnia 02.09.2011 – 10.09.2011 grupa uczniów z Kutr-Tucholsky-Schule we Flensburgu przebywa w Słupsku. Podczas pobytu gości z Niemiec zorganizowane są wyjazdy do Gdańska, Szymbarka, Kluk, Malborka oraz zwiedzanie Fabryki Porcelany Lubiana w Łubianie koło Kościerzyny.

W dniu dzisiejszym goście z Flensburga przybyli do Urzędu Miejskiego na spotkanie z Krzysztofem Sikorskim, zastępcą prezydenta miasta Słupska. Młodzież zwiedziła gabinet wiceprezydenta oraz wieżę ratuszową, skąd mogła podziwiać panoramę Miasta. Nie zabrakło również drobnych upominków i pamiątkowego zdjęcia.

Następnie udali się do Muzeum Pomorza Środkowego, gdzie obejrzeli największy zbiór prac Witkacego.

W tym roku opiekunami uczniów z Niemiec są: Andrea Hufenbach oraz Sebastian Mertens. Koordynatorem wymiany ze strony ZSO Nr 2 jest Maciej Buławski.

II Liceum Ogólnokształcące prowadzi wymianę z Kurt-Tucholsky-Schule we Flensburgu od 1989 roku. Każdego roku, w maju bądź czerwcu grupa młodzieży z II LO wyjeżdża z wizytą do Flensburga, a we wrześniu odbywa się rewizyta uczniów z Niemiec. W roku szkolnym 2010/2011 grupa młodzieży z liceum przebywała w Flensburgu od 14.05.2011 do 23.05.2011 roku. W czasie wymiany uczniowie z Polski mogli zwiedzić Flensburg, zostali przyjęci przez prezydenta Flensburga Christiana Dewangera, zwiedzili muzeum poświęcone malarzowi Emilowi Nolde. Podczas pobytu we Flensburgu zorganizowany został wyjazd do Danii połączony ze zwiedzaniem Düppeler Schanzen, miejsca bitwy niemiecko – duńskiej.

wizytka gości z Niemiecwizytka gości z Niemiecwizytka gości z Niemiecwizytka gości z Niemiec