Konkurs plastyczny "Zachowaj Trzeźwy Umysł" - Słupsk, Miejski Portal Edukacyjny

 

Konkurs plastyczny "Zachowaj Trzeźwy Umysł"

19 września 2011, 14:24
Konkurs plastyczny "Zachowaj Trzeźwy Umysł"

W dniu 15 września 2011 roku w Centrum Olimpijskim w Warszawie przy Wybrzeżu Gdyńskim 4 odbyła się uroczystość wręczenia nagród dla laureatów konkursu - w ramach ogólnopolskiej kampanii profilaktyczno – edukacyjnej „Zachowaj Trzeźwy Umysł” wzięła udział w konkursie plastycznym dla uczniów szkół podstawowych pt. „Rosnę, myślę, dbam”. Wśród tego grona znalazła się absolwentka Szkoły Podstawowej Nr 2 w Słupsku Natalia Jurczyk. Wykonała nagrodzoną pracę konkursową na zajęciach koła plastycznego pod opieką nauczyciela Ewy Szuchyty.

Kampania „Zachowaj Trzeźwy umysł” to realizowana od 2022 roku ogólnopolska akcja profilaktyczno – edukacyjna podejmująca problem profilaktyki uzależnień.

Jednym z jej najważniejszych celów jest promowanie zdrowego stylu życia oraz atrakcyjnych dla dzieci i młodzieży zachowań prospołecznych jako alternatywy wobec wielu patologiom - szczególnie picia alkoholu, zażywania narkotyków oraz stosowania przemocy.

Tegoroczna kampania ma na celu uświadomić dzieciom, że aby dbać o kogoś innego, najpierw trzeba nauczyć się dbać o sobie, o swoje ciało i umysł. Młodzież natomiast musi wiedzieć, że wiele swoich cech może wykorzystać nie tylko dla dobra własnego, ale i dla innych ludzi. Kampania jest skierowana również do rodziców i społeczności lokalnej.

Projekt organizuje stowarzyszenie Producentów i Dziennikarzy Radiowych oraz Fundacja „Trzeźwy Umysł”. Wszelkim działaniom w ramach tej ogólnopolskiej kampanii patronują co roku ważne instytucje. Patronem akcji od początku jej istnienia są Ministerstwo Edukacji Narodowej oraz Ministerstwo Sportu i Turystyki, który zdobył srebrny medal Halowych Mistrzostw Europy w Paryżu.

Konkurs plastyczny "Zachowaj Trzeźwy Umysł"Konkurs plastyczny "Zachowaj Trzeźwy Umysł"