"Połowinki prezydencji Polski w UE" - Słupsk, Miejski Portal Edukacyjny

 

"Połowinki prezydencji Polski w UE"

19 września 2011, 14:32
"Połowinki prezydencji Polski w UE"

Stowarzyszenie KIWANIS International Klub Słupia zaprosiło słupskie przedszkolaki do wspólnego świętowania pod hasłem „Połowinki prezydencji Polski w UE”.

W sobotę 17 września o godzinie 1100 spod Zamku Książąt Pomorskich wyruszył barwny korowód. Każde przedszkole reprezentowało inny kraj UE. I tak ulicami Słupska w stronę Placu Zwycięstwa przemaszerowały dzieci w strojach regionalnych: Holandii, Finlandii, Francji, Irlandii, Polski, Austrii, Portugalii, Bułgarii, Danii, Belgii, Litwy, Włoch, Grecji, Hiszpanii, Szwecji, Czech, Wielkiej Brytanii, Niemiec, Węgier. Szczególne podziękowanie za przygotowanie maluchów należą się rodzicom jak i nauczycielkom z przedszkoli.

Dzieci przybliżyły mieszkańcom kulturę, tradycję innych narodów, dały również lekcję tolerancji wobec odmienności, koloru skóry, wyznania i obyczajów. Na zakończenie najmłodsi mieszkańcy naszego miasta na schodach Ratusza zaprezentowały się zgromadzonym słupszczanom w barwnych strojach. Przedszkolaki otrzymały w nagrodę upominki od Prezydenta Miasta Słupska Pana Macieja Kobylińskiego oraz od Stowarzyszenia KIWANIS a od zgromadzonych na placu mieszkańców Słupska ogromne brawa.

"Połowinki prezydencji Polski w UE""Połowinki prezydencji Polski w UE""Połowinki prezydencji Polski w UE""Połowinki prezydencji Polski w UE""Połowinki prezydencji Polski w UE""Połowinki prezydencji Polski w UE""Połowinki prezydencji Polski w UE""Połowinki prezydencji Polski w UE""Połowinki prezydencji Polski w UE"