Wymiany młodzieży pomiędzy Gimnazjum z Oddziałami Integracyjnymi nr 4 w Słupsku i Gimnazjum w Walsrode - Słupsk, Miejski Portal Edukacyjny

 

Wymiany młodzieży pomiędzy Gimnazjum z Oddziałami Integracyjnymi nr 4 w Słupsku i Gimnazjum w Walsrode

27 września 2011, 11:16
Wymiany młodzieży  pomiędzy Gimnazjum z Oddziałami Integracyjnymi nr 4 w Słupsku  i Gimnazjum w Walsrode

Dzięki funduszom pozyskanym z projektu „Wczoraj i dziś wzajemnych kontaktów polsko-niemieckich” do Gimnazjum z Oddziałami Integracyjnymi nr 4 im. Orła Białego w Słupsku przyjechała niemiecka grupa gimnazjalistów. 18 uczniom towarzyszy dwoje nauczycieli: Singrid Schuck i Sebastian Siekmeier. Wizyta, a w zasadzie rewizyta, odbywa się w ramach wymiany międzyszkolnej, którą nawiązano w ubiegłym roku szkolnym. Współpraca rozpoczęła się od nawiązania znajomości nauczycielek: Magdaleny Rach i Sigrid Schmuck, poprzez Giełdę Kontaktów organizacji Polsko-Niemieckiej Wymiany Młodzieży.

W dniu 26 września 2011 roku goście z Gimnazjum w Walsrode przybyli do Urzędu Miejskiego na spotkanie z Krzysztofem Sikorskim, zastępcą prezydenta miasta Słupska.

Podczas kilkudniowego pobytu (od 23 do 29 września 2011r.) w Słupsku uczniowie z Walsrode zamieszkują u rodzin zaprzyjaźnionych uczniów z Gimnazjum nr 4. Mają okazję uczestniczyć w lekcjach matematyki, geografii, języka angielskiego i polskiego. Wezmą też udział w grupowym projekcie pod nazwą „Wczoraj i dziś wzajemnych kontaktów polsko-niemieckich” - stworzą Kronikę Wymiany i pełniąc rolę fotoreporterów napiszą artykuł o swojej wizycie w Słupsku, a także przygotują Foto-Story. Ponadto zwiedzą Trójmiasto, Szymbark i oczywiście Słupsk. Zaplanowano również rozgrywki sportowe.

Celem organizowania wymiany młodzieży jest nie tylko poprawienie znajomości języka obcego, ale również stworzenie młodym ludziom możliwości poznania rówieśników z innych krajów, ich stylu życia, ideałów i priorytetów.

Wymiany młodzieży  pomiędzy Gimnazjum z Oddziałami Integracyjnymi nr 4 w Słupsku  i Gimnazjum w WalsrodeWymiany młodzieży  pomiędzy Gimnazjum z Oddziałami Integracyjnymi nr 4 w Słupsku  i Gimnazjum w WalsrodeWymiany młodzieży  pomiędzy Gimnazjum z Oddziałami Integracyjnymi nr 4 w Słupsku  i Gimnazjum w WalsrodeWymiany młodzieży  pomiędzy Gimnazjum z Oddziałami Integracyjnymi nr 4 w Słupsku  i Gimnazjum w Walsrode