Integracyjny obóz międzynarodowy Vantaa 2011r. - Słupsk, Miejski Portal Edukacyjny

 

Integracyjny obóz międzynarodowy Vantaa 2011r.

3 października 2011, 14:11
Integracyjny obóz międzynarodowy Nantaa 2011r.

W dniach 1 – 9 lipca 2011 roku odbył się Międzynarodowy Obóz Integracyjny w Fińskim mieście Vantaa.

Vantaa jest miastem partnerskim Słupska i już od wielu lat organizuje obozy międzynarodowe. Do udziału w nich zaprasza gości z kilkunastu państw z całego świata. W tym roku w obozie uczestniczyli Polacy, Rosjanie, Węgrzy, Chińczycy, Duńczycy, Niemcy, Szwedzi, Czesi, grupa z Izraela oraz Finowie.

Słupsk reprezentowała czteroosobowa grupa dziewcząt wraz z opiekunem z Gimnazjum nr 6 im. Ireny Sendler z oddziałami integracyjnymi.

Dwa pierwsze dni pobytu, uczestnicy spędzili u rodzin Fińskich w Vantaa i Helsinkach. Kolejne dni w Kukonnotko – malowniczo położonym obozie w lesie nad pięknym czystym jeziorem. Czas w obozie był ciekawie zorganizowany, upływał szybko w niezwykle przyjaznej atmosferze. Na uczestników każdego dnia czekały wyzwania sportowe lub artystyczne. Wszystkie wymagały współpracy międzynarodowej, a więc stanowiły wspaniałą okazję do kształtowania i doskonalenia umiejętności komunikacyjnych.

Każdy kraj zobowiązany był do zaprezentowania swojej kultury i tradycji. Dziewczęta zatańczyły Poloneza, opowiadały o osobliwościach Polski i naszego regionu – o sportowcach, artystach i innych wielkich Polakach, smakowitej kuchni i pięknych zakątkach naszej ojczyzny. Częstowały słodyczami z Pomorzanki i rozdawały materiały reklamujące Słupsk, które dostaliśmy dzięki uprzejmości Biura Promocji Miasta Słupska.


Integracyjny obóz międzynarodowy Nantaa 2011r.Integracyjny obóz międzynarodowy Nantaa 2011r.Integracyjny obóz międzynarodowy Nantaa 2011r.Integracyjny obóz międzynarodowy Nantaa 2011r.Integracyjny obóz międzynarodowy Nantaa 2011r.

Do pobrania