Młodzi "złoci" judocy - Słupsk, Miejski Portal Edukacyjny

Młodzi "złoci" judocy

10 października 2011, 12:36
medaliści z Koszalina MMMł od lewej Patryk Kasner, Tomasz Błoński, Paweł Granicki i Jakub Siedlikowski

W dniu 09.10.2011r. w Koszalinie odbyły się Międzywojewódzkie Mistrzostwa Młodzików i Młodziczek w judo.

W zawodach startowało około 160 zawodników i zawodniczek z I Regionu tzn. z czterech województw: pomorskiego, zachodniopomorskiego, kujawsko-pomorskiego i warmińsko-mazurskiego. Nadmienić należy, że zawody te należą do najważniejszych w tej grupie wiekowej i zaliczane są do punktacji prowadzonej przez Ministerstwo Sportu i Turystyki.

Słupsk bardzo godnie reprezentowali judocy z Gryfa, którzy wywalczyli ogółem 4 medale z tego 3 złote i 1 brązowy.

Na wyróżnienie zasługują wszyscy złoci medaliści, którzy swoje kategorie wagowe wygrali zdecydowanie i w większości wysoko, bo przez ippon.

Złote medale zdobyli:

- Tomasz Błoński w wadze 46 kg, który wygrał 3 walki wszystkie przez ippon (uczeń Gimnazjum Nr 4),

- Jakub Siedlikowski w wadze 50 kg, stoczył 4 zwycięskie walki (uczeń Gimnazjum Nr 4) oraz

- Patryk Kastner w wadze 55 kg, który musiał stoczyć aż pięć walk (uczeń Gimnazjum w Redzikowie).

Brązowy medal zdobył Paweł Granicki w wadze 46 kg(uczeń Gimnazjum Nr 4).

Punktowane 7 miejsce zajął w wadze 55 kg Przemek Błoński (uczeń Gimnazjum Nr 2).

Trenerami słupskich judoków są Irena Waszkinel i Lidiusz Kazior.