Wizyta zagranicznych studentów w Gimnazjum nr 4 w Słupsku - Słupsk, Miejski Portal Edukacyjny

 

Wizyta zagranicznych studentów w Gimnazjum nr 4 w Słupsku

26 października 2011, 13:27

W okresie od 24.10.2011 do 30.0.2011r. Gimnazjum z Oddziałami Integracyjnymi nr 4 w Słupsku będzie gościć trzech zagranicznych studentów w ramach realizacji projektu „Peace – cross – cultural understanding”.

Jest to już czwarta edycja projektu. W latach poprzednich gościli przedstawicieli: Indii, Meksyku, Wietnamu, Węgier, Brazylii, Chin i Włoch. W tym roku gościmy przedstawicieli: Gruzji – Ana Tskitishvili, Mołdawii – Iulia Chirigiu i Brazylii – Matheus Gomes.

Projekt jest realizowany pod egidą międzynarodowej organizacji studenckiej AIESEC Komitetu Lokalnego Szkoły Głównej Handlowej w Warszawie.

Celem tego projektu jest poszerzenie zrozumienia międzykulturowego wśród polskiej młodzieży, zwalczanie stereotypów, nietolerancji i uprzedzeń, poprzez kontakt z praktykantami z całego świata.

Dzięki temu projektowi stworzona jest niepowtarzalna szansa na spotkanie i wymianę opinii z przedstawicielami najróżniejszych państw naszego globu, uczniowie mają możliwość poznania i zrozumienia odmiennych kultur a także poprzez warsztaty zrozumienia i uwrażliwienia na kwestię nietolerancji.

Podczas swojej wizyty goście prowadzą cykl starannie przygotowanych merytorycznie szkoleń i prezentacji które odbywają się w języku angielskim.

O wysokiej randze prowadzonego przedsięwzięcia świadczy dziewięć poprzednich, udanych edycji projektu oraz współpraca między innymi z UND (Program Narodów Zjednoczonych ds. Rozwoju), Amnesty International Rotary International.

Projekt ten jest skierowany do uczniów szkół średnich a Gimnazjum nr 4 jest jedynym gimnazjum na terenie Polski które bierze w nim udział.

Prócz warsztatów, szkoleń i prezentacji prowadzonych na terenie szkoły planowane jest zwiedzanie Słupska i regionu w tym zwiedzanie Krainy w kratę, Ustki i Kluk. Te nieformalne wyjścia i wyjazdy sprzyjają łamaniu barier i nawiązywaniu długofalowych znajomości.

Podczas wizyty w Słupsku studenci odwiedzą także Zespół Szkół Informatycznych oraz Przedszkole Miejskie nr 1.

Koordynatorem projektu na terenie Słupska jest nauczycielka języka angielskiego Pani Sylwia Sexton.