Dzień Patrona Zbigniewa Herberta w V Liceum Ogólnokształcącym w Słupsku - Słupsk, Miejski Portal Edukacyjny

 

Dzień Patrona Zbigniewa Herberta w V Liceum Ogólnokształcącym w Słupsku

8 listopada 2011, 10:12
Dzień Patrona w V Liceum Ogólnokształcącym w Słupsku

W dniu 27 października w V Liceum Ogólnokształcącym w Słupsku odbyła się uroczystość Dnia Patrona - Zbigniewa Herberta. Z tej okazji uczniowie pod czujnym okiem p. Jolanty Jedlińskiej i p. Małgorzaty Kowalczyk przygotowali oryginalną część artystyczną. Scenariusz spektaklu "Kochane zwierzątka" powstał na podstawie listów Zbigniewa Herberta do Magdaleny i Zbigniewa Czajkowskich, przyjaciół przebywających na emigracji w Londynie. Uczniowie poznali nowe oblicze Patrona Szkoły. To nie tylko natchniony poeta i moralista, ale też człowiek z ogromnym poczuciem humoru, wnikliwie i ironicznie oceniający otaczającą go rzeczywistość.

Uroczysty nastrój zapewniła oprawa muzyczna w wykonaniu uczennicy Adriany Kuczun - śpiew, Hanny Kochańskiej - recytacja, Macieja Banachowskiego - akompaniament. Podczas apelu ogłoszono wyniki szkolnego konkursu literackiego i plastycznego.

I miejsce w kategorii 'literatura' zajęła Kamila Lewicka, a I miejsce w konkursie plastycznym Karolina Świeboda.

Nasi uczniowie również reprezentują szkołę w konkursach o zasięgu ogólnopolskim. Kamila Lewicka jest laureatką XIII Ogólnopolskiego Konkursu Literackiego poświęconego twórczości Zbigniewa Herberta w kategorii 'poezja' dla szkół ponadgimnazjalnych, a Adriana Kuczun została wyróżniona w XII Ogólnopolskim Konkursie Recytatorskim "Herbertiada" w Kołobrzegu.

Dzień Patrona w V Liceum Ogólnokształcącym w SłupskuDzień Patrona w V Liceum Ogólnokształcącym w Słupsku