Puchar Polski juniorów młodszych "Liberty Cup" - Słupsk, Miejski Portal Edukacyjny

 

Puchar Polski juniorów młodszych "Liberty Cup"

14 listopada 2011, 9:01
Puchar Polski juniorów młodszych "Liberty Cup"

12 listopada br. w Bytomiu odbył się Puchar Polski juniorów młodszych "Liberty Cup". W turnieju tym wystartowali najlepsi judocy z Polski oraz Ukrainy i Czech.

Na najwyższym stopniu podium i Puchar Polski wywalczył reprezentant STS Gryf-3 Słupsk Tomasz Błoński startujący w kategorii 46 kg. Tomek stoczył 5 zwycięskich walk (3 walki zakończył przed czasem). Jego występ pomimo kontuzji palców był efektowny, a walki które stoczył cechowała dojrzałość sportowa.

Szczególnie interesująca była walka finałowa w której przeciwnikiem słupszczanina był zawodnik gospodarzy klubu Czarnych Bytom Patryk Walczyk. Błoński dwukrotnie rzucał swojego rywala na matę jednak sędziowie nie przyznawali Tomkowi punktów. Ponieważ walka była bardzo wyrównana musiała odbyć się dogrywka.

Reprezentant Słupska był w niej zdecydowanie aktywniejszy, wykonywał ciekawe akcje techniczne i jednogłośną decyzją sędziów został zwycięzcą tej walki i zdobył Puchar Polski w kategorii juniora młodszego.

Bardzo dobrze walczył inny reprezentant Gryfa Patryk Kastner, startujący w wadze do 55 kg. Stoczył, aż 7 walk (wygrywając 5) zajął ostatecznie 5 miejsce. Występ jego to dobra zapowiedź przed Pucharem Polski młodzików w którym Patryk ma realne szanse na wywalczenie medalu.

W Bytomiu walczył również brat Tomka - Robert Błoński - Gimnazjum Nr 4 (66 kg), ale turniej zakończył na walkach eliminacyjnych.

Za tydzień judocy z Gryfa Słupsk ponownie udają się do Bytomia, gdzie rywalizować będą w Pucharze Polski młodzików (nieoficjalne Mistrzostwa Polski tej grupy wiekowej). Słupsk reprezentować będą Paweł Granicki - Gimnazjum Nr 5 (42 kg) , Tomasz Błoński - Gimnazjum Nr 4 (46 kg), Jakub Konecki - Gimnazjum Nr 5 i Jakub Siedlikowski - Gimnazjum Nr 4 (obaj 50 kg) oraz Patryk Kastner - Gimnazjum w Redzikowie i Przemysław Błoński - - Gimnazjum Nr 2 (obaj 55 kg).

Trenerzy i działacze Gryfa liczą, że ich podopieczni nie zawiodą swoich kibiców i wrócą z Bytomia z tarczą.

Trenerami naszych judoków są Irena Waszkinel i Lidiusz Kazior.

Więcej informacji na stronie klubu STS Gryf-3 Słupsk.

Puchar Polski juniorów młodszych "Liberty Cup"