Judo. Puchar Polski Młodzików - Słupsk, Miejski Portal Edukacyjny

 

Judo. Puchar Polski Młodzików

23 listopada 2011, 8:28
Judo. Puchar Polski Młodzików
W dniu 19.11.2011 r. w Bytomiu hali sportowej "Na Skarpie" ponad 280 zawodników z blisko 70 klubów wystartowało w Pucharze Polski Młodzików w judo. W zawodach tych startowali zawodnicy z rocznika 1997-98 i są one traktowane jako nieoficjalne Mistrzostwa Polski tej grupie wiekowej.

Słupsk reprezentowało 6 zawodników z STS Gryf-3 Słupsk i po raz kolejny nie zawiedli oni swoich sympatyków i trenerów, zdobywając 2 medale .

W kategorii do 46 kg Tomasz Błoński (Gimnazjum nr 4) wywalczył srebrny medal, a w wadze do 55 kg Patryk Kastner (Gimnazjum w Redzikowie)stanął na 3 stopniu podium.

Tomasz Błoński w drodze do finału stoczył 4 zwycięskie walki, pokonując reprezentantów Łodzi, Włocławka, Białegostoku i Rzeszowa. Wszystkie walki zakończył przed czasem. W finale spotkał się z reprezentantem gospodarzy Patrykiem Walczykiem. Tomek w tej walce był zdecydowanie lepszym zawodnikiem lecz w końcówce walki wykonał atak po którym jego rywal wykonał kontratak oceniony przez sędziów najniższą notą (yuko). Mimo dużej determinacji zawodnik z Gryfa nie zdołał odrobić straty i zajął ostatecznie 2 miejsce.

Bardzo duży sukces osiągnął Patryk Kastner walczący w najliczniej obsadzonej wadze do 55 kg (walczyło 46 zawodników) zdobywając brązowy medal. Patryk, który tydzień temu na Pucharze Polski stoczył 7 walk, tym razem musiał, aż 6 krotnie rywalizować ze swoimi przeciwnikami. W pokonanym polu pozostawił zawodników z Elbląga, 2 zawodników z Włocławka, Bytomia, Skaryszewa. Uległ po bardzo wyrównanej walce późniejszemu zwycięzcy tej kategorii wagowej Kamilowi Muchewiczowi z Czechowic-Dziedzic. Na szczególne wyróżnienie zasłużył reprezentant Słupska w walce o medal brązowy, w której zmierzył się z zawodnikiem MKS Włocławek Dawidem Wróblem. Kastner wykonując efektowny rzut te-guruma, dosłownie wbił swojego rywala w matę i tą techniką zakończył walkę przed czasem.

Na 7 miejscu zostali sklasyfikowani Paweł Granicki - 42 kg oraz Jakub Konecki - 50 kg (obaj Gimnazjum nr 5). Ich występ trener Lidiusz Kazior uznał również za udany, bowiem zawodnicy ci mieli realne szanse, aby walczyć o medale.

Tym razem mniej szczęścia mieli Jakub Siedlikowski -50 kg (Gimnazjum nr 4) i Przemysław Błoński -55 kg (Gimnazjum nr 2), którzy swój start w Turnieju zakończyli na walkach eliminacyjnych.


W czasie zawodów wyróżniono najlepszych młodzików w Polsce za rok 2011. W tej grupie znalazło się, aż 5 reprezentantów STS Gryf-3 Słupsk.
Najlepszymi w swoich kategoriach wagowych okazali się: Tomasz Błoński (46 kg), Jakub Siedlikowski (50 kg) oraz Patryk Kastner (55 kg).
Na drugim miejscu uplasował się Maciej Młyński (38 kg), natomiast trzeci był Jakub Konecki (50 kg). Warto nadmienić, że na 8 miejscu został sklasyfikowany Paweł Granicki (42 kg), a na 9 miejscu Przemysław Błoński (55 kg).

Szkoleniowcy Gryfa dziękują Panu Józefowi Koneckiemu oraz Maciejowi Błońskiemu za pomoc przy organizacji wyjazdu zawodników na Puchar Polski do Bytomia.

Judocy mimo że rok 2011 powoli się kończy mają przed sobą jeszcze kilka startów - Tomasz Błoński wystartuje w turnieju we Francji, reprezentacja Gryfa pojedzie na turniej na Białoruś, a w kraju judoków czekają jeszcze zawody w Gdańsku, Gdyni i Szczecinie.

Trenerami słupskich judoków są Irena Waszkinel oraz Lidiusz Kazior.

Więcej informacji na stronie klubu STS Gryf-3 Słupsk
Judo. Puchar Polski MłodzikówJudo. Puchar Polski Młodzików