I Międzyprzedszkolny konkurs razem wedrujemy po Polsce - Słupsk, Miejski Portal Edukacyjny

 

I Międzyprzedszkolny konkurs razem wedrujemy po Polsce

16 grudnia 2011, 8:07

W dniach 6 i 7 grudnia br. Odbyła się pierwsza edycja konkursu wiedzy przedszkolaków o naszym kraju połączonym z dobrą zabawą.

Organizatorem konkursu było Przedszkole Miejskie nr 32 im. Tęczowej Doliny w Słupsku.

Koordynatorami konkursu były panie Barbara Jaremek i Joanna Zwierz. Miejsce konkursu: Szkoła Podstawowa nr 5 ul. Hubalczyków 7 w Słupsku.

Celem konkursu było wspólne poznawanie najciekawszych zakątków naszego kraju, zwrócenie uwagi dzieci na piękno naszej ojczyzny, zainteresowanie dzieci literaturą związaną z tematyką, integracja przedszkolaków we wspólnym działaniu, doskonała zabawa w gronie rówieśników.

W konkursie wzięły udział słupskie przedszkola nr: 1, 2, 4, 5, 6, 9, 10, 11, 15, 23, 25, 31, 32.

Konkurs przeznaczony był dla dzieci w wieku 5-6 lat. Placówkę reprezentowały drużny 3-osobowe. Gościem konkursu była pani Jolanta Nitkowska-Węglarz.

Spotkanie rozpoczęło się wspólnym zaśpiewaniem piosenki, która stała się hymnem konkursu „To nasza ojczyzna”. Jedną z konkurencji był quiz wiedzy o naszym mieście. Dzieci rozpoznawały zabytki Słupska na ilustracjach. Miały za zadanie ułożyć puzzle z herbem miasta. Odpowiadały na pytania związane z baśnią Jolanty Nikowskiej-Węglarz. Podczas trwania konkursu na wystawie zostały wyeksponowane albumy o Słupsku, przygotowane przez dzieci. Przedszkolaki za poszczególne konkurencje zbierały punkty, które dały zwycięstwo wszystkim uczestnikom. Każda drużyna otrzymała nagrodę i dyplom za udział w konkursie.