"Od pomysłu do realizacji 2011" - projekt - Słupsk, Miejski Portal Edukacyjny

 

"Od pomysłu do realizacji 2011" - projekt

20 grudnia 2011, 8:43
"Od pomysłu do realizacji 2011" - projekt

Regionalne Centrum Wolontariatu w Słupsku ogłosiło we wrześniu konkurs „Od pomysłu do realizacji 2011”. Konkurs ogłoszony został w ramach realizacji projektów Regionalnego Centrum Wolontariatu w Słupsku jako element edukacyjny dla młodzieży i opiekunów wolontariuszy. Był on jednym z elementów obchodów Europejskiego Roku Wolontariatu w województwie pomorskim. Konkurs skierowany był do grup młodzieżowych.

Jego celem było:
- promocja podejmowania działań prospołecznych w obszarze edukacji, kultury, polityki społecznej,
- motywowanie młodych ludzi do podejmowania aktywności na rzecz własnego środowiska lokalnego,
- tworzenie klimatu sprzyjającego realizacji przez młodzież własnych inicjatyw.

Warunkiem udziału w konkursie było nadesłanie projektu. Nasi wolontariusze przedstawili projekt pt. „Bezpieczna droga oczami przedszkolaka”.

11 grudnia 2011 roku odbył się finał konkursu połączony z wręczeniem nagród. Uroczysta gala miała miejsce w sali Filharmonii Sinfonia Baltica w Słupsku.

Przedstawicielki wolontariuszy Gimnazjum nr 2 – Roksana Kowalska, Żaneta Pudelska i Weronika Żuk - pod okiem opiekuna szkolnego klubu p. Justyny Suruło - odebrały nagrodę główną, która z pewnością przyda się podczas realizacji projektu, który już po nowym roku dojdzie do skutku. Realizacja projektu zostanie przeprowadzona w Przedszkolu nr 25 w Słupsku im. Kubusia Puchatka.

"Od pomysłu do realizacji 2011" - projekt"Od pomysłu do realizacji 2011" - projekt"Od pomysłu do realizacji 2011" - projekt