Ranking Olimpijski 2012 - Słupsk, Miejski Portal Edukacyjny

 

Ranking Olimpijski 2012

18 stycznia 2012, 8:53


Tradycja zobowiązuje- "Mickiewicz" pierwszy w Słupsku, drugi w województwie. Spośród 200 szkół ponadgimnazjalnych w Polsce, które mogły wziąć udział w rankingu olimpijskim zorganizowanym przez „Perspektywy”i „Rzeczpospolitą”, II Liceum Ogólnokształcące z Oddziałami Dwujęzycznymi im. Adama Mickiewicza uplasowało się na 26. miejscu w kraju.


Olimpiady przedmiotowe w Polsce mają ponad 60-letnią tradycję; najstarsza z nich Olimpiada Matematyczna została zorganizowana po raz pierwszy w 1950 roku.

W Rankingu Szkół Olimpijskich 2012 zostały uwzględnione wyniki 48 ogólnopolskich olimpiad przedmiotowych, tematycznych i zawodowych (znajdujących się w rejestrze Ministerstwa Edukacji Narodowej i współfinansowanych przez MEN), które zostały przeprowadzone w roku szkolnym 2010/2011.

Tegoroczny sukces Szkoły, to zasługa 26 finalistów i 1 laureata olimpiad przedmiotowych oraz ich mistrzów-opiekunów.

Warto podkreślić, iż II Liceum Ogólnokształcące to jedyna szkoła miejska, która znalazła swoje miejsce w tym prestiżowym (14 letnim) rankingu.

Po raz kolejny udowodniliśmy, iż każde dziecko jest zdolne, a my jako szkoła odkrywamy te zdolności i potrafimy je rozwijać.