14 Ogólnopolski Ranking Szkół Ponadgimnazjalnych 2012 - Słupsk, Miejski Portal Edukacyjny

 

14 Ogólnopolski Ranking Szkół Ponadgimnazjalnych 2012

19 stycznia 2012, 8:41

Każdego roku dziennik „Rzeczpospolita" i miesięcznik „Perspektywy” publikują listę 250 najlepszych szkół w Polsce. Dlatego też dużym wyróżnieniem dla szkoły jest znaleźć się w gronie najlepszych techników.

Z satysfakcją informujemy, iż w Ogólnopolskim Rankingu Szkół Ponadgimnazjalnych 2012 Technikum nr 5 w Zespole Szkół Ekonomicznych i Ogólnokształcących w Słupsku, zajęła 104 miejsce na ponad dwa tysiące sklasyfikowanych techników. W roku poprzednim było to miejsce 142. Awans o 40 miejsc jest dowodem na wysoki poziom kształcenia w szkole. W województwie pomorskim Technikum nr 5 w Zespole Szkół Ekonomicznych i Ogólnokształcących uplasowała się na 5 miejscu.

Kapituła rankingu, brała pod uwagę: sukcesy szkoły w olimpiadach przedmiotowych, wyniki matury z przedmiotów obowiązujących, wyniki matury z przedmiotów dodatkowych oraz ocenę szkoły przez kadrę akademicką.

Po raz pierwszy w rankingu uwzględniono też wyniki egzaminów potwierdzających kwalifikacje zawodowe. Również tutaj szkoła znalazła się na liście 200 techników, które najskuteczniej przygotowały swoich uczniów do zdawania egzaminów zawodowych.