V edycja konkursu „Mistrz Wiedzy Hotelarskiej” - Słupsk, Miejski Portal Edukacyjny

 

V edycja konkursu „Mistrz Wiedzy Hotelarskiej”

14 marca 2012, 13:02
V edycja konkursu „Mistrz Wiedzy Hotelarskiej”
W dniach 13 – 14 marca w Zespole Szkół Ponadgimnazjalnych nr 1 w Słupsku oraz w hotelu Dolina Charlotty Resort&SPA odbędzie się piąty konkurs "Mistrz Wiedzy Hotelarskiej".

Organizatorem wydarzenia jest Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych nr 1 im. Noblistów Polskich w Słupsku. Honorowy patronat nad imprezą objęli: Marszałek Województwa Pomorskiego, Prezydent Miasta Słupska oraz Pomorski Kurator Oświaty.

W konkursie rywalizują uczniowie pomorskich szkół ponadgimnazjalnych kształcących w zawodzie technika hotelarstwa.

Celem Konkursu jest pobudzenie ambicji i doskonalenie umiejętności zawodowych przyszłych kadr rynku hotelarskiego oraz obsługi ruchu turystycznego. Ponadto konkurs jest doskonałą okazją do wymiany doświadczeń, zarówno wśród uczniów, jak i nauczycieli przedmiotów zawodowych. Stwarza także dogodne warunki współpracy z podmiotami gospodarczymi działającymi w branży hotelarskiej i zarazem określenia potrzeb w zakresie profesjonalnego przygotowania zawodowego przyszłych pracowników.

W tegorocznej edycji konkursu uczestniczyć będą reprezentanci szkół z Gdyni, Starzyna, Władysławowa, Kwidzyna, Ustki, Wejherowa, Żelistrzewa, Owidza, Słupska i Gdańska.

Rozstrzygnięcie konkursu i uroczyste wręczenie nagród 14 marca w hotelu Dolina Charlotty Resort&SPA.

V edycja konkursu „Mistrz Wiedzy Hotelarskiej”