Drodzy Gimnazjaliści - Słupsk, Miejski Portal Edukacyjny

 

Drodzy Gimnazjaliści

19 marca 2012, 7:36
Drodzy Gimnazjaliści

W związku ze zbliżającym się terminem rekrutacji do szkół ponadgimnazjalnych na rok szkolny 2012/2013, stoicie przed podjęciem niezwykle ważnej decyzji dotyczącej Waszej przyszłości. Wybór szkoły i często już konkretnego zawodu to nie lada wyzwanie.

Aby ułatwić Wam dokonanie wyboru szkoły ponadgimnazjalnej, specjalnie zorganizowane zostaną spotkania informacyjne dotyczące oferty edukacyjnej poszczególnych szkół ponadgimnazjalnych Miasta Słupska, zarówno dla Was, jak i dla waszych rodziców, z których rady i pomocy, przy wyborze najlepszej dla Was placówki, możecie skorzystać.

Na spotkaniach będziecie mogli uzyskać najważniejsze informacje o każdej szkole ponadgimnazjalnej Miasta Słupska oraz dowiedzieć się, co dana placówka ma swoim uczniom do zaoferowania, tak by w pełni zaspokajała Wasze oczekiwania, umożliwiała realizację aspiracji edukacyjnych oraz zawodowych, a także rozwój uzdolnień i zainteresowań.

Podczas spotkań poruszany będzie również temat reformy szkolnictwa zawodowego, którą określa pismo Minister Edukacji Narodowej z dnia 18 stycznia 2012 r. (dostępne na stronie internetowej: www.men.gov.pl).


ZASADY REKRUTACJI DO SZKÓŁ PONADGIMNAZJALNYCH W SŁUPSKU NA ROK SZKOLNY 2012/2013 – określa zarządzenie nr 1/2012 Pomorskiego Kuratora Oświaty z dnia 24 stycznia 2012 r. w sprawie terminów rekrutacji i składania dokumentów do publicznych gimnazjów, szkół ponadgimnazjalnych, szkół policealnych oraz sposobu przeliczania na punkty ocen z zajęć edukacyjnych i innych osiągnięć kandydatów do młodzieżowych szkół ponadgimnazjalnych na podbudowie gimnazjum w województwie pomorskim na rok szkolny 2012/2013 (dostępne na stronie internetowej: www.kuratorium.gda.pl, link:rekrutacja do szkół).

Serdeczne życzenia wysokich wyników podczas egzaminów gimnazjalnych oraz wyłącznie trafnych wyborów szkół – przyjaznych i bezpiecznych, które przygotują Was jak najlepiej do wejścia w dorosłe życie.


Krzysztof Sikorski

Zastępca Prezydenta Miasta Słupska

Do pobrania