Wielki sukces SP nr 5 w Słupsku - Słupsk, Miejski Portal Edukacyjny

 

Wielki sukces SP nr 5 w Słupsku

30 marca 2012, 12:43
Wielki sukces SP nr 5 w Słupsku
17 lutego 2012r. w Gdańsku Wrzeszczu odbył się Wojewódzki Konkurs Języka Polskiego i Historii.

Jego LAUREATEM został tylko jeden reprezentant naszego rejonu, uczeń Szkoły Podstawowej z Oddziałami Integracyjnymi nr 5 im. Gryfitów w Słupsku - Jan Pankiewicz z klasy 6a.

Listę laureatów konkursu oraz ich wyniki można znaleźć na stronie internetowej CEN w Gdańsku (Jan Pankiewicz zajął piąte miejsce, zdobywając 35 punktów na 40 punktów możliwych do uzyskania).

Eliminacje tego turnieju były trzystopniowe (etap szkolny, rejonowy i wojewódzki). Z około tysiąca dzieci z 10 rejonów województwa pomorskiego, biorących udział w zmaganiach konkursowych, do III etapu zakwalifikowało się 113 osób. Spośród ponad stu uczestników turnieju wiedzy z języka polskiego i historii wyłoniło się piętnastu najlepszych uczniów w województwie, którzy otrzymali tytuł laureata. Tytuł ten przyczynia się do splendoru szkoły, sprawia uczniowi ogromną satysfakcję, a także daje mu wiele uprawnień:

  • zwolnienie ze sprawdzianu szóstoklasisty, co jest równoznaczne z uzyskaniem najwyższego wyniku,
  • otrzymanie najwyższej oceny końcowej z przedmiotów, które obejmował konkurs,
  • przyjęcie do wybranego gimnazjum (z wyłączeniem gimnazjów prowadzących tylko oddziały dwujęzyczne), niezależnie od kryteriów zawartych w jego statucie.

Opiekunki: Agnieszka Borzyk i Renata Starynowicz oraz koordynator szkolnego etapu Konkursu Języka Polskiego i Historii-Justyna Warać

Wielki sukces SP nr 5 w Słupsku