Wicemistrz Polski Młodzików ze Słupska - Słupsk, Miejski Portal Edukacyjny

Wicemistrz Polski Młodzików ze Słupska

25 kwietnia 2012, 7:52

Jakub Siedlikowski reprezentant STS Gryf-3 Słupsk wywalczył tytuł Wicemistrza Polski Młodzików w judo podczas zawodów, które odbyły się w dniach 21-22 kwietnia 2012 w Krakowie.

Kuba startował w kategorii wagowej do 55 kg, w której walczyło aż 56 zawodników. Reprezentant Słupska w drodze do finału radził sobie rewelacyjnie. Stoczył 5 zwycięskich walk pokonując zawodników z Opola, Rybnika, Gorzowa Wlkp., Żyrardowa i Krakowa. Na podkreślenie zasługuje wyjątkowa skuteczność Kuby, który wszystkie walki eliminacyjne zakończył przed czasem. W walce finałowej Jakub Siedlikowski spotkał się z Wojciechem Bukojemskim z Warszawy. Na początku walki prowadzenie objął Jakub wykonując rzut oceniony na yuko. Niestety, chwilę dekoncentracji zawodnika ze Słupska wykorzystał judoka z Warszawy i pokonał Kubę.

Jakub Siedlikowski jest uczniem 1 klasy słupskiego Gimnazjum Nr 4, judo trenuje od 2006 roku, aktualnie posiada 3 stopień kyu (zielony pas).

Zdobywając srebrny medal Mistrzostw Polski Kuba potwierdził nie tylko swoje nieprzeciętne umiejętności ale również to,że słupskie judo ma się dobrze. Można oczekiwać iż zawodnicy tego klubu jeszcze nie raz będą sięgać po medale na imprezach najwyższej rangi.

Na pochwałę zasłużyli również pozostali judocy, którzy wywalczyli miejsca punktowane. Po trzy walki wygrali Jakub Serafin (38 kg) oraz Paweł Granicki ( 46 kg) i ostatecznie zostali sklasyfikowani na 7 i 9 miejscu. Natomiast 9 miejsca wywalczyły Sandra Bill i Anna Nazaruk, które startowały w wadze do 63 kg.

Przez walki eliminacyjne nie przebrnęli Konrad Szatkowski ( 42 kg) - stoczył on bardzo dobrą walkę i pechowo przegrał ją w końcówce pojedynku oraz Gabriel Koszewski.

Trenerzy dziękują panu Rafałowi Safaderowi, który bardzo znacząco przyczynił się do wyjazdu młodych judoków na Mistrzostwa Polski do Krakowa. Dla wielu z nich była to wspaniała okazja zwiedzenia tego pięknego miasta.

Już w najbliższy weekend judocy z Gryfa rywalizować będą na Pucharze Polski juniorów młodszych w Poznaniu.

Trenerami słupskich judoków są Irena Waszkinel i Lidiusz Kazior.

Więcej informacji na stronie klubu STS Gryf-3 Słupsk.