Wycieczka do Doliny Charlotty - Słupsk, Miejski Portal Edukacyjny

 

Wycieczka do Doliny Charlotty

3 lipca 2012, 9:43
Wycieczka do Doliny Charlotty

W ostatnim przed wakacjami dniu, dzieci z Przedszkola Miejskiego Nr 5 pojechały na wycieczkę do Doliny Charlotty.

Po całym tygodniu brzydkiej, deszczowej pogody, aura w piątek była jak na zamówienie - słoneczna i ciepła.

Zwiedzanie zaczęliśmy oczywiście od ZOO. Dzieci już wiedziały o narodzinach małej małpki i nie mogły się doczekać kiedy ją zobaczą. Oczywiście mama nie wypuszczała jej z objęć, tata też próbował zasłaniać sobą i odwracać uwagę, ale udało nam się zobaczyć maleństwo i zrobić zdjęcia. Pani Agnieszka z wielkim poświęceniem robiła za paparazzi - tata małpa już szykował się do ataku kijami i kamieniami, ale nie udało mu się wystraszyć dzielnej nauczycielki :) Widzieliśmy też inne zwierzęta, m.in.: wielbłąda Stanisława, jelenie, sarny, osiołki, makaki, kapibary, żubry, żutawie, dziki itd.

Koza, owce i barany same do nas podchodziły domagając się głaskania i pieszczot. Jednemu z nich bardzo spodobała się p. Gosia z gr. II, może dlatego, że była w czerwonej bluzce, nie chciał sie z nią rozstać :)

Po spacerze, dzieci z wielkim apetytam zjadły drugie śniadanie na świeżym powietrzu, bawiły się na łonie przyrody wykorzystując zabraną z przedszkola chustę animacyjna oraz linę.

Po posiłku obeszliśmy spacerkiem jezioro, podziwiając piękno przyrody i słuchając śpiewu ptaków. Przed powrotem do przedszkola mieliśmy jeszcze chwilę zabawy na placu zabaw, wysypanym czyściutkim, cieplutkim piaskiem morskim.

Wycieczka do Doliny CharlottyWycieczka do Doliny CharlottyWycieczka do Doliny CharlottyWycieczka do Doliny CharlottyWycieczka do Doliny CharlottyWycieczka do Doliny CharlottyWycieczka do Doliny CharlottyWycieczka do Doliny CharlottyWycieczka do Doliny CharlottyWycieczka do Doliny CharlottyWycieczka do Doliny Charlotty