Akademia małego sportowca - Słupsk, Miejski Portal Edukacyjny

 

Akademia małego sportowca

10 lipca 2012, 14:46
Akademia małego sportowca

Z nowym rokiem szkolnym, tj. od 1 września 2012r. Przedszkole Miejskie nr 12 ,,Niezapominajka”przy ul .Koszalińskiej 9a i Przedszkole Miejskie nr 19 przy ul.Norwida 4, wspólnie ze Słupskim Ośrodkiem Sportu i Rekreacji realizować będą nowy projekt pt.

,, AKADEMIA MAŁEGO SPORTOWCA”.

Działania skupione będą na organizowaniu ogólnorozwojowych zajęć sportowych dla przedszkolaków na terenie Centrum Lekkoatletycznego im. Ryszarda Ksieniewicza, przy ul. Madalińskiego 1 w Słupsku. Spotkania z małymi sportowcami prowadzić będą wykwalifikowani instruktorzy, wytypowani przez dyrekcję Słupskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji. Opiekę nad dowozem oraz pobytem dzieci sprawować będą nauczyciele uczestniczących w projekcie przedszkoli. Zajęcia planowane są raz w tygodniu, systematycznie przez cały rok szkolny.

Przedszkole Miejskie nr 12 ,,Niezapominajka” i Przedszkole Miejskie nr 19 w bieżącym roku szkolnym otrzymały tytuł Szkoły Odkrywców Talentów, przyznawany przez Ośrodek Rozwoju Edukacji za działania podejmowane przez te placówki w zakresie odkrywania i rozwijania talentów przedszkolaków. Wspólny projekt jest kolejnym pomysłem wymienionych przedszkoli, tym razem w dziedzinie odkrywania sportowych talentów najmłodszych słupszczan. Realizacja tego przedsięwzięcia możliwa jest dzięki uprzejmości i hojności darczyńców, tj. Spółka ,,WODOCIĄGI-SŁUPSK” i PKS, którym serdecznie dziękujemy.

Akademia małego sportowca