Szkolenie z Programu Comenius - Słupsk, Miejski Portal Edukacyjny

 

Szkolenie z Programu Comenius

3 września 2012, 10:22
Szkolenie z Programu Comenius

Comenius to jeden z czterech programów sektorowych Programu "Uczenie się przez całe życie". Wspiera on finansowo oraz merytorycznie partnerską współpracę europejskich placówek edukacyjnych, współpracę międzynarodową władz oświatowych, uczestnictwo nauczycieli w kursach doskonalenia zawodowego oraz przygotowanie do pracy przyszłych nauczycieli poprzez umożliwienie im odbycia stażu w roli asystenta.

Więcej o programie : http://www.comenius.org.pl/Dnia 11 września 2012 w Słupsku odbędzie się bezpłatne szkolenie z Programu Comenius dla nauczycieli szkół podstawowych, gimnazjalnych oraz ponadgimnazjalnych , które poprowadzi przedstawiciel Fundacji Rozwoju Systemu Edukacji na co dzień zajmujący się programem Comenius. Jest to niepowtarzalna możliwość aby dowiedzieć się wszystkich najważniejszych informacji o programie oraz uzyskać odpowiedzi na nurtujące nas pytanie. Podczas szkolenia szczególny nacisk będzie położony na działania takie jak Partnerskie Projekty Szkół, Mobilność Szkolnej Kadry Edukacyjnej oraz Asystent Comeniusa.

Program Comenius pozawala szkołą zwiększyć ofertę kształcenia np. gdy do szkoły przyjedzie Asystent Comeniusa z Wielkiej Brytanii szkoła zyskuje native speakera języka angielskiego oraz dodatkowe zajęcia z kultury i tradycji danego kraju. Gdy nauczyciele danej szkoły biorą udział w szkoleniach doskonalenia zawodowego finansowanych przez program Comenius zyskują nowe metody prowadzenia zajęć. Partnerskie Projekty Szkół pozawalają uczniom oraz nauczycielom rozwinąć znajomość języków obcych, poznać nowe kultury oraz przełamać różnorodne bariery.

Trzeba podkreślić iż wkład własny szkoły do projektów Partnerskie Projekty Szkół oraz Asystentury Comeniusa nie jest wymagany.


Aby wziąć udział w szkoleniu należy do 2 września wypełnić ankietę rekrutacyjną pod adresem

http://tnij.org/eurodesk lub https://docs.google.com/spreadsheet/viewform?formkey=dHVieTktR0h5cmhZeWRuOFY0dlFwamc6MQ

Po 2 września należy najpierw skontaktować się telefonicznie tel. 669 426 830

Ilość miejsc ograniczona.