Wystawa "ZWIERZAKI - CUDAKI" - działalność plastyczna dzieci i rodziców w ramach kierunkowego zadania Przedszkola Miejskiego Nr 5 - Słupsk, Miejski Portal Edukacyjny

 

Wystawa "ZWIERZAKI - CUDAKI" - działalność plastyczna dzieci i rodziców w ramach kierunkowego zadania Przedszkola Miejskiego Nr 5

4 października 2012, 14:22
Wystawa "ZWIERZAKI - CUDAKI" - działalność plastyczna dzieci i rodziców w ramach kierunkowego zadania Przedszkola Miejskiego Nr 5

Z EKOLOGIĄ ŻYJEMY W ZGODZIE- POMAGAMY PRZYRODZIE”.

ROK SZKOLNY 2012/2013


Już po raz trzeci pod takim hasłem realizowane będą w Przedszkolu Miejskim Nr 5, zadania wiodące z zakresu ekologii i ochrony środowiska. Patronem wszelkich działań ekologicznych, przyrodniczo-poznawczych będą: Przedsiębiorstwo Gospodarki Komunalnej oraz Parki Krajobrazowe Dolina Słupi.

Treści ekologiczne w pracy z dziećmi obejmować będą zagadnienia- Ziemia, Człowiek, Zwierzęta, Rośliny, Woda, Powietrze, Energia, Zakupy, Odpady, Transport a podstawowym celem zajęć będzie zwrócenie uwagi dzieci na ochronę lasów.

Plan działań nauczycieli, dzieci i rodziców omówiony został na wstępnym zebraniu ogólnym.

Nasze przedszkolaki brały już udział w akcji „Sprzątania Świata”. Na terenie przedszkola dzieci uczą się segregacji odpadów. Do specjalnego pojemnika typu Igllo składowana jest makulatura, w kąciku „Dobre rady na odpady” zorganizowano zbiórkę zużytych baterii /akcje PGK /, w szczytnym celu zbieramy również plastikowe nakrętki.

Obecnie rodzice z dziećmi wykonali w ramach konkursu wewnętrznego pomysłowe prace plastyczno-przyrodnicze nt. „Zwierzaki-cudaki” co przyczyniło się do stworzenia ciekawej dekoracji jesiennej w przedszkolu.

Na dzieci czeka także jesienna zabawa z konkursami i muzyką „Bal u Pani Sowy,” na którym wybierzemy króla i królową balu oraz wręczymy pokonkursowe dyplomiki i nagrody rzeczowe.

W kolejnych miesiącach gościć będziemy w przedszkolu Leśniczego, Pracownika Parków Krajobrazowych „Dolina Słupi”', Pielęgniarkę, pracownika do spraw żywienia. W miesiącu kwietniu w ramach współpracy z Przedszkolem Miejskim Nr 1 oraz Szkołą Podstawową Nr 9 odbędzie się w Przedszkolu nr 5 przegląd twórczości słowno-muzycznej dzieci pn. „Ekologia w piosence i wierszu”- promujący styl życia zgodny z naturą.

Na dzieci czeka także wiele atrakcji związanych z udziałem w wycieczkach edukacyjno-przyrodniczych, prowadzenie obserwacji i doświadczeń, udział w spektaklach teatralnych i konkursach.

Wystawa "ZWIERZAKI - CUDAKI" - działalność plastyczna dzieci i rodziców w ramach kierunkowego zadania Przedszkola Miejskiego Nr 5Wystawa "ZWIERZAKI - CUDAKI" - działalność plastyczna dzieci i rodziców w ramach kierunkowego zadania Przedszkola Miejskiego Nr 5Wystawa "ZWIERZAKI - CUDAKI" - działalność plastyczna dzieci i rodziców w ramach kierunkowego zadania Przedszkola Miejskiego Nr 5Wystawa "ZWIERZAKI - CUDAKI" - działalność plastyczna dzieci i rodziców w ramach kierunkowego zadania Przedszkola Miejskiego Nr 5Wystawa "ZWIERZAKI - CUDAKI" - działalność plastyczna dzieci i rodziców w ramach kierunkowego zadania Przedszkola Miejskiego Nr 5